شهرستان ها

ممیزی املاک شهر اسدیه پس از ۲۴سال

درمیان- شهردار اسدیه گفت: طرح ممیزی املاک در اسدیه با مساحت ۲۶۰ هکتار پس از ۲۴ سال از زمان تاسیس شهرداری در این شهر انجام شد.

افشین عابدینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اجرای طرح ممیزی املاک در اسدیه پس از ۲۴ سال از زمان تأسیس شهرداری، اظهار کرد: برای اجرای طرح ممیزی املاک شهر اسدیه در مساحت ۲۶۰ هکتار یک میلیارد ریال هزینه شد.

شهردار اسدیه بیان داشت: این طرح از زمان تأسیس شهرداری اسدیه انجام نشده بود و نبود اطلاعات مشخص از املاک شهر باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم می‌شد.

عابدینی افزود: با اجرای این طرح از این پس، عوارض شهری منازل مسکونی و تجاری به شکلی قانونمند بر اساس ممیزی انجام شده دریافت خواهد شد ولی تا پیش از اجرای طرح ممیزی اراضی شهری، عوارض اراضی مسکونی و تجاری به صورت دستی و بر اساس میانگین سالانه محاسبه می‌شد.

وی مهمترین اهداف این طرح را ارائه گزارش شفاف مالی و مدیریتی به مردم و هدفمند کردن اجرای پروژه‌های شهری با توجه به منابع درآمدی قانونمند و پایدار عنوان کرد و ادامه داد: با ممیزی می‌توان امکان دسترسی به اطلاعات تمامی واحدهای مسکونی و غیرمسکونی شهر چون آموزشی، مسکونی، تجاری و…. را فراهم کرد.

عابدینی گفت: امکان شناسایی دقیق کاربری‌های موجود، برنامه‌ریزی برای استفاده مفید از کاربری‌ها و افزایش کاربری‌های مورد نیاز شهر ازجمله فضای سبز از دیگر اهداف تعریف شده طرح ممیزی شهری است.

به گفته وی برای اجرای این طرح، شواهد و مدارک برای شناسایی املاک شهر و ثبت آن به صورت مستند و سیستماتیک توسط ممیزین شهرداری جمع‌آوری و در این کار میدانی، اطلاعات و آمار املاک شهر اعم از مسکونی، تجاری، اداری و … تکمیل شد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا