دانش و فناوری

بودجه علم و فناوری در لایحه بی در و پیکر است/ ضرورت ساماندهی

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره بودجه علم و فناوری در لایجه بودجه ۱۴۰۰ گفت: این بودجه بی در و پیکر است و باید ساماندهی شود.

منصور کبگانیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره بودجه علم و فناوری در لایجه بودجه ۱۴۰۰ گفت: من نمی گوییم این بودجه کم است بلکه این بودجه بی در و پیکر است و باید ساماندهی شود.

وی ادامه داد: در بودجه ۱۴۰۰، ده ها ردیف مختلف و پراکنده آمده است. این بودجه باید براساس سیاست های مشخص باشد راهبری مناسب شده و نظارت جدی شود.

قائم مقام ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: چون این بودجه سیاست مشخص نداشته، راهبری مناسب ندارد و نظارت جدی بر آن نیست پس همین مقدار کمی هم که به علم و فناوری اختصاص داده شده است خوب مصرف نمی شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بیشترین کاری که برای بودجه سال ۱۴۰۰ می تواند انجام داد این است که ساماندهی مناسب شود. سیاست های علم و فناوری که مصوب ستاد نقشه جامع علمی کشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی است آیا در بودجه اعمال شده است؟ خیر، آیا راهبری مناسب می شود، گزارش گیری مناسب می شود؟ این موارد اگر اعمال شود، بله جا دارد که این بودجه افزایش هم پیدا کند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا