شهرستان ها

ساماندهی وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی با طرح تحول ساختار اداری

رشت- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بررسی طرح تحول ساختار اداری و استخدامی طی یکماه گذشته در این کمیسیون آغاز شده و قطعا به ساماندهی وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل بهروزی فر صبح شنبه در جمع خبرنگاران به بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ هفته آینده در مجلس اشاره و اظهار کرد: لایحه بودجه ۱۴۰۰ انقباضی دیده شده و باید زمان بیشتری برای بررسی موارد مختلف آن به ویژه در حوزه سلامت اختصاص دهیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شیوع یک بیماری در جامعه را یکی از عوامل چالش برانگیز در خصوص توسعه کشور دانست و افزود: کمیسیون اجتماعی، کمیسیون محوری در این خصوص محسوب می‌شود از این رو با حضور نماینده‌ای در کمیسیون تلفیق، آخرین اقدامات در این رابطه را پیگیری می‌کنیم.

بهروزی فر با بیان اینکه با توجه به شرایط شیوع کرونا نمایندگان مجلس نگاه در بودجه سال ۱۴۰۰ به حوزه بهداشت و درمان دارد، اضافه کرد: قطعاً سلامت عمومی جامعه رابطه مستقیمی با بروز آسیب‌های اجتماعی دارد لذا تلاش می‌شود در این زمینه اقدامات اساسی انجام شود.

وی با اشاره به بررسی طرح تحول ساختار اداری و استخدامی کشور طی یک ماه گذشته در کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: فاصله بین میزان دریافتی نیروهای رسمی و قراردادی بسیار زیاد است.

بهروزی فر با بیان اینکه دریافتی نیروهای قراردادی با توجه به خدماتی که انجام می‌دهند مناسب نیست، ادامه داد: این طرح به ساماندهی وضعیت این افراد مربوط می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر ضرورت ساماندهی وضعیت این افراد، گفت: دریافتی نیروهای انسانی که به صورت شرکتی جذب و در اختیار دستگاه‌ها قرار می‌گیرد دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که متأسفانه مابقی دستمزد این افراد متعلق به شرکت پیمانکار است.

بهروزی فر اظهار کرد: قطعاً تصویب طرح تحول اداری و استخدامی کشور به ساماندهی وضعیت این افراد کمک خواهد کرد.

وی در ادامه به وضعیت شیوع کرونا در کشور و دستور رهبر معظم انقلاب به نیروهای مسلح برای کمک به کنترل و ارائه خدمات به بیماران کرونایی اشاره و بیان کرد: نیروی زمینی ارتش برای انجام وظایف خود در حوزه محرومیت زدایی با تمام امکانات وارد عرصه شده و با کمک سازمان برنامه و بودجه کشور در این راستا گام برداشته است.

نماینده فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه در حال حاضر با پیگیری‌های انجام شده بیمارستان فومن در حال تجهیز است، تصریح کرد: تجهیز و بازسازی مراکز درمانی و بیمارستان‌های فومن و شفت را در دستور کار قرار داده‌ایم.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا