جامعه

فرایند دانش پژوهشی باید از مدرسه شروع شود

رئیس ستاد بزرگداشت هفته پژوهش در آموزش و پرورش گفت:مهمترین پیام هفته پژوهش این است که فرایند دانش پژوهشی باید از مدرسه شروع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد کریمی رئیس ستاد بزرگداشت هفته پژوهش در آموزش و پرورش و رییس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش صبح امروز در مراسم تجلیل از دانش آموزان پژوهشگر و فناوران برگزیده که با حضور وزرای آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری در فضای مجازی برگزار شد، گفت: در هفته پژوهش امسال افتخار داریم در خدمت خانواده شهید والامقام فخری زاده باشیم. شعار هفته پژوهش امسال «مدرسه پژوهش محور، معلم پژوهنده و دانش آموز پرسشگر» است.

وی ادامه داد: امروزه ظرفیت های موثری برای تحقیقات آموزشی برای سطح کشور فراهم است. فعالیت های حوزه مدرسه در امر پژوهش نهایتاً منجر به نظام جامع پژوهشی در آموزش و پرورش است.

کریمی بیان کرد: در چهارچوب فعالیت های ستاد پژوهش فعالیت های حوزه ستاد فعالیت طراحی و اجرا شد و جشنواره تجلیل از پژوهشگران شکل گرفت. بیش از ۵ میلیون شرکت کننده در آن شرکت کردند که بخش قابل توجهی از فعالیت ها در ۲۴ آذر رونمایی می شود.

وی گفت: مهمترین پیام این فعالیت این است که فرایند دانش پژوهشی باید از مدرسه شروع شود و برای توسعه پژوهش در کشور باید در مدارس سرمایه گذاری صورت بگیرد.

تکمیل می شود…

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا