ورزش

اکبرپور: فکری پیش از آمدن به استقلال هم می‌دانست سال سختی دارد/ مشکل بزرگ این تیم نداشتن «پلی‌میکر» است

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد که محمود فکری پیش از آمدن به این تیم می‌دانست که سال سختی در پیش دارد و با علم به این موضوع سرمربی آبی‌پوشان شده است.

علیرضا اکبرپور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره شرایط استقلال بعد از گذشت پنج هفته از مسابقات لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: استقلال در دیدار آخرش مقابل صنعت نفت نمایش خوبی نداشت و نتوانست سه امتیاز کامل را کسب کند. شاگردان فکری دو امتیاز حساس را در آزادی از دست دادند و با توجه به تساوی هفته قبل مقابل پیکان ممکن است از دست رفتن این امتیازات ابتدایی فصل در آینده و در هفته‌های پایانی لیگ به ضرر استقلال تمام شود.

وی ادامه داد: وقتی تیمی در هفته‌های ابتدایی به راحتی امتیاز از دست دهد، کارش برای قهرمانی گره خواهد خورد. درست است که تازه پنج هفته از مسابقات گذشته است، اما مواقعی پیش آمده است که یک امتیاز و حتی یک گل سرنوشت قهرمانی را تعیین کرده است. بازیکنان استقلال باید از همین بازی‌های اول فصل عزم‌شان را برای قهرمانی جزم کنند تا پس از سال‌ها با قهرمانی دل هواداران را شاد کنند.

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال درباره بازی مقابل شهر خودرو در هفته ششم تصریح کرد: تمام تیم‌هایی که مقابل استقلال قرار می‌گیرند انگیزه بالایی دارند و نمی‌توانیم نسبت به بازی‌های گذشته‌شان درباره آنها اظهارنظر کنیم. حریفان استقلال فرقی نمی‌کند که میزبان باشند یا میهمان. آنها در تمام دقایق بازی با تمام وجود بازی و سعی می‌کنند توانایی‌های خودشان را نشان دهند تا بازنده نباشند. از طرف دیگر روی نیمکت شهر خودرو دو نفر از بهترین بازیکنان دو دهه گذشته استقلال حضور دارند و قطعاً برای اینکه توانایی‌شان را در مربیگری نشان دهند با انگیزه مضاعفی مقابل استقلال قرار خواهند گرفت. رحمتی و نوازی به شهر خودرو هم تعهد دارند و برای کسب پیروزی به مصاف استقلال خواهند آمد.

اکبرپور در واکنش به هجمه‌هایی که در چند هفته گذشته علیه استقلال وجود داشته است، گفت: درست است که استقلال نسبت به سال‌های گذشته شروع خوبی در لیگ داشته و با هشت امتیاز در رتبه سوم جدول قرار دارد، اما چهار سال است که تیم رقیب استقلال به هر نحوی قهرمان شده و هواداران بیش از این تحمل جام نگرفتن ندارند و به خاطر همین هم به تیم فشار می‌آورند. امسال هر کس دیگری هم جای فکری بود تحت فشار بود. قطعاً خود او هم پیش از آمدن به استقلال می‌دانست که سال سختی پیش رو خواهد داشت و با علم به این موضوع سرمربی استقلال شده است.

وی با بیان اینکه در بازی‌های گذشته میل زیادی برای گلزنی در بازیکنان استقلال وجود نداشته است، خاطرنشان کرد: استقلال وقتی مقابل ماشین‌سازی با یک گل پیش می‌افتد، بازیکنان این تیم فکر می‌کنند کار تمام شده و دیگر میل و رغبتی برای زدن گل‌های بیشتر ندارند. ایراد دیگری که می‌توانیم به بازی‌های آبی‌پوشان بگیریم این است که این تیم با نفرات زیادی حمله نمی‌کند و تمام بار و فشارها روی خط حمله استقلال قرار دارد. 

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال در همین زمینه افزود: در چهار پنج هفته ابتدایی اکثر زمان‌ها که دیاباته مصدوم بوده و نتوانسته است کامل بازی کند، استقلال عملاً با دو مهاجم بازی کرده. در این شرایط بازیکنان دیگر باید کمک کرده و از موقعیت‌هایی که خلق می‌شود به نحو احسن استفاده کنند. موضوع دیگری که در نوع بازی استقلال تأثیر گذاشته است، جدایی علی کریمی است. مشکل بزرگ استقلال نداشتن «پلی‌میکر» است و بازیکنان دیگر هم نتوانستند موقعیت گل برای مهاجمان ایجاد کنند. داریوش شجاعیان به تازگی از مصدومیت برگشته است و هنوز با آمادگی صد درصد فاصله دارد. امیدواریم که هرچه زودتر بتواند به روزهای اوجش برگردد تا  استقلال یک بازیساز را در خط هافبک داشته باشد. 

انتهای پیام/ 

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا