شهرستان ها

بهر برداری از آزاد راه شیراز به اصفهان بازهم به تاریخ جدید رسید

شیراز – آزاد راه شیراز به اصفهان پس از بیش از ۱۰ سال همچنان با وعده های مسئولین کشوری و استانی همراهی می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آزاد راه شیراز به اصفهان پروژه‌ای که ۴۰ سال پیش مطرح و حدود ۱۰ سال پیش عملیات کلنگ زنی آن اغاز شد همچنان مودر بازدید مسئولین قرار می‌گیرد و هر از چندگاهی نیز تاریخ افتتاح ان اعالم می‌شود.

این پروژه ۲۲۲ کیلومتری فاصله شیراز به اصفهان را ۱۴۰ کیلومتر نزدیک تر می‌کند قرار بود سال ۹۷ به بهره برداری برسد اما استاندار وقت استان و معاون وزیر کمبود اعتبارات را دلیل عقب افتادن زمان افتتاح اعلام کرد و سال ۹۸ را زمان دیگر برای اغاز بهره برداری از این پروژه اعلام کردند.

سال ۹۸ نیز با بیان اینکه مشکل اعتبارات برطرف شده بحث مشکلات خاک برداری، منابع طبیعی و… مطرح شد و طبق اخرین گفتار قرار بود در پایان سال جاری به بهره برداری برسد که باز هم این کار محقق نخواهد شد و خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازیدر بازدید از قطعه هفت آزادراه شیراز اصفهان، گفت: این پروژه ملی، ۲۲۵ کیلومتر طول دارد و امیدواریم که در ۶ ماه اول سال ۱۴۰۰، به پایان برسد.

خادمی، این پروژه را اولویت وزارت راه و شهرسازی در اجرای شبکه‌های آزادراهی اعلام و اضافه کرد: این پروژه، طولانی‌ترین آزادراه در حال ساخت کشور است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در قطعات مختلف این پروژه شاهد پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی هستیم، تنها قطعه هفت نسبت به سایر قطعات عقب ماندگی دارد.

خادمی خاطرنشان کرد: سنگین بودن عملیات خاکبرداری، وجود معارضین در مسیر و شروع دیرتر عملیات اجرایی، دلایل عقب‌ماندگی این قطعه از پروژه آزادراهی شیراز اصفهان است

وی گفت: مسئولان استان در تسریع رفع معارضین در این قطعه کمک کنند و معارضین نیز همکاری لازم را داشته باشند و به محض رسید نقدینگی حق و حقوق آنها پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ابراز امیدواری کرد که با یک برنامه اجرایی جبرانی در قطعه ۷ عملیات اجرایی سرعت گیرد.

در این بازدید، عضو مجمع نمایندگان فارس، معاون استانداری فارس و مدیرکل راه و شهرسازی فارس، معاون وزیر راه و شهرسازی را همراهی می‌کردند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا