بین الملل

ریاست جمهوری لبنان دخالتی در روند پیگیری قضایی انفجار بیروت ندارد

مدیر دفتر اطلاع رسانی «میشل عون» اعلام کرد که ریاست جمهوری لبنان در روند پیگیری قضایی پرونده انفجار مهیب بندر بیروت، هیچ دخالتی ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «رفیق شلالا» مدیر دفتر اطلاع رسانی «میشل عون» به اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر دخالت دفتر ریاست جمهوری در روند پیگیری قضایی پرونده انفجار مهیب بیروت واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص تأکید کرد که ریاست جمهوری لبنان در روند پیگیری قضایی پرونده انفجار مهیب بندر بیروت، هیچ دخالتی ندارد. این مقام لبنانی افزود: ریاست جمهوری لبنان نه از طریق دستگاه قضایی و نه از طریق دادستانی کل هیچ دخالتی در روند پیگیری پرونده مذکور نداشته است.

روز گذشته حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که از تحقیقات شفاف و مستقل قضایی در ارتباط با انفجار بندر بیروت و همچنین شناسایی تمام دستگاه‌ها و افراد مسئول در خصوص این انفجار استقبال می‌کند.

طبق آخرین اخبار، قاضی «فادی صوان» بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت علیه حسان دیاب رئیس دولت پیشبرد امور و ۳ تن از وزرای سابق این کشور به اتهام اهمال‌کاری، کوتاهی و دخیل بودن در کشته و مجروح شدن صدها شخص اقامه دعوی کرده است.

روز چهارم آگوست (۱۴ مرداد) انفجاری مهیب در بندر بیروت رخ داد. بر اثر این انفجار بیش از ۱۹۰ نفر کشته و ۶ هزار و ۵۰۰ تن زخمی شدند. در پی این انفجار و بروز بحران سیاسی در لبنان، «حسان دیاب» نخست وزیر پیشین این کشور استعفا کرد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا