ورزش

افتتاح مدرسه در مناطق محروم مرزی توسط قهرمانان کشتی

دبستان روستای عباس آباد از توابع شهرستان صالح آباد استان خراسان رضوی در ارتفاعات مرزی ایران، ترکمنستان و افغانستان به همت قهرمانان کشتی کشور افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ساخت مدرسه در روستای عباس‌آباد از توابع شهرستان صالح‌آباد استان خراسان رضوی در ارتفاعاتی صعب العبوری که تأمین مصالحش به دشواری زیادی صورت پذیرفت، کار سختی بود اما با کمک مردم و حمایت نیکوکاران احداث شد. مردم هم به پاس زحمات کمیل قاسمی قهرمان المپیک و جهان که از سوی مؤسسه فرهنگی علی بن ابیطالب، محوریت تأمین منابع ساخت این مدرسه را از نیکوکاران بر عهده داشت، مدرسه تازه تأسیس خود را به نام پهلوان کمیل قاسمی نامگذاری کردند.

قرار است دو مدرسه دیگر نیز با کمک نیکوکاران و با محوریت قهرمانان کشتی کشور در روستاهای مرزی شهرستان صالح آباد بزودی افتتاح شود. مؤسسه فرهنگی خادمین علی ابن ابیطالب (ع) ساخت مدرسه در چند روستای استان سیستان و بلوچستان را نیز در برنامه خود دارد.

همچنین قهرمانان ورزشی و کشتی کشور در پویش دیگری با نام ۲۰۰۰ کارتن خواب – ۲۰۰۰ پتو با کمک‌های مردمی در میان این قشر از مردم حضور می‌یابند و یک تخته پتو به همراه یک کلاه گرم و وعده‌ای غذا میان آن توزیع می‌کنند.

این مؤسسه با کمک خیرین تا امروز، بیش از ۱۱۱۰۰ بسته مواد غذایی میان حدود همین تعداد خانوار بدون پس‌انداز که بخش قابل توجهی از آنان زن سرپرست بوده‌اند، در درب منازل آن‌ها در مناطق مختلف کشور از جمله سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خوزستان، لرستان، تهران، گلستان و مناطق مختلف دیگری از کشور توزیع کرده‌است.

حضور در کوره پزخانه های اطراف شهر تهران و توزیع اقلام غذایی و بهداشتی و همچنین بخاری، حضور در مناطق محروم شهر زاهدان با توزیع مواد غذایی، شوینده و بهداشتی میان مردم، چندین روستای استان‌های سیستان و بلوچستان با ساخت چندین سوئیت برای مردم کپرنشین، ساخت مدرسه، ایجاد اشتغال میان بانوان و همچنین توزیع اقلام مورد نیاز و پیگیری برخی دیگر از امور آنها و حضور در چند روستای دیگر در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، فارس و خوزستان انجام کمک‌های مردمی، بخشی از اقدامات قهرمانان ورزشی در مؤسسه فرهنگی خادمین علی ابن ابیطالب (ع) است.

مؤسسه خادمین علی ابن ابیطالب (ع) توسط برخی کشتی‌گیران و ورزشکاران همچون رسول خادم، کمیل قاسمی، احسان لشکری، حسن رحیمی، امیر توکلیان، رضا لایق، مهدی برائتی، عباس طحان، هادی حبیبی، بهمن عسگری و سجاد گنج‌زاده قهرمانان کاراته و جمعی از بانوان و آقایان ورزشکار در رشته‌های مختلف همراهی می‌شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا