بین الملل

وزیر خارجه مغرب: روابط ما با اسرائیل به دهه ۷۰ بازمی‌گردد

وزیر خارجه مغرب پس از علنی سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی توسط رئیس جمهور آمریکا، گفت: روابط ما با اسرائیل به دهه ۷۰ بازمی گردد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «ناصر بوریطه» وزیر خارجه کشور مغرب پس از اعلام علنی سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی توسط رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، سخنانی را مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: سابقه روابط ما با اسرائیل به دهه ۷۰ بازمی گردد. وزیر خارجه مغرب همچنین تصریح کرد: آنچه که اکنون رخ داده، اتفاق مهمی است. ما به سمت احیای تمامی کانال‌های ارتباط دیپلماتیک با اسرائیل گام برمی داریم.

این مقام مغربی در ادامه یادآور شد: گردشگران مغربی به اسرائیل می‌روند و متقابلاً گردشگران اسرائیلی به مغرب سفر می‌کنند. پیشتر رئیس جمهور آمریکا با انتشار یک پست توئیتری از عادی سازی روابط مغرب با رژیم صهیونیستی خبر داده بود.

گروه‌های مقاومت فلسطین اقدام مغرب در عادی سازی روابط با تل آویو را محکوم کرده‌اند. این گروه‌ها با صدور یک بیانیه اعلام کردند که مغرب باید از ریاست کمیته قدس وابسته به سازمان همکاری اسلامی کنار گذاشته شود.

در این بیانیه آمده است: توافق سازش با رژیم صهیونیستی به مثابه از پشت خنجر زدن به امت اسلامی بوده و خیانت به فلسطین و بیت المقدس به شمار می‌رود.

در این بیانیه آمده است، اگر رژیم صهیونیستی می‌پندارد که از طریق عادی سازی روابط با برخی رژیم‌های عربی می‌تواند، بر جنایات تاریخی خود سرپوش بگذارد در توهم به سر می‌برد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا