بین الملل

مشاور منصور هادی: مغرب بازنده سازش با اسرائیل است


مشاور رئیس‌جمهور مستعفی یمن در واکنش به عادی‌سازی روابط مغرب با رژیم صهیونیستی تأکید کرد که مغرب بازنده این سازش خواهد بود.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبدالملک المخلافی» مشاور رئیس‌جمهور مستعفی یمن به عاد‌سازی روابط مغرب با رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

المخلافی در حساب توئیتری خود نوشت: «مغرب در پاسخ به ترامپ که دوره‌ ریاست‌جمهوری‌اش بسر آمده است، به عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل روی آورد، حال آنکه مردم مغرب مخالف این عاد‌سازی روابط بوده و میلیون‌ها مغربی در حمایت از حقوق ملت فلسطین به خیابان‌ها می‌آیند، دولت مغرب دارای گرایشات اسلامی است و ریاست کمیته قدس را بر عهده دارد، مغرب به لحاظ منطقی، اصولی و اخلاقی  بازنده است».

 

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه پنج‌شنبه در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت که مغرب برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل اعلام آمادگی کرده است.

رئیس جمهور آمریکا در توییت دیگری نیز نوشت که حاکمیت مغرب بر منطقه صحرای غربی را به رسمیت شناخته است. او نوشت: «مغرب در سال ۱۷۷۷ ایالات متحده آمریکا را به رسمیت شناخت و بهتر است که ما حاکمیت مغرب بر صحرای غربی را به رسمیت بشناسیم».

پس از اعلام توافق سازش مغرب با رژیم صهیونیستی، پادشاه مغرب شامگاه گذشته برای توجیه خیانت خود به مسئله فلسطین با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تلفنی گفت‌وگو کرد.

دفتر پادشاهی مغرب در بیانیه ای اعلام کرد: «محمد ششم در تماس تلفنی با محمود عباس بر مواضع ثابت و متعادل مغرب در قبال مسئله فلسطین تاکید کرد و حمایت کشورش از راه حل مبتنی بر تشکیل دو کشور را برای مسئله فلسطین ابراز داشت، راه حلی که بر اساس آن اسرائیل و فلسطین در کنار یکدیگر با صلح و امنیت زندگی کنند.»

مغرب بعد از اردن، مصر، امارات، بحرین و سودان، ششمین کشور عربی است که با رژیم صهیونیستی روابط خود عادی‌سازی می‌کند. امارات، بحرین و سودان طی ماه‌های گذشته با وساطت آمریکا با رژیم اسرائیل روابط خود را عادی‌سازی کرده‌اند.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا