شهرستان ها

تعداد اندک واحدهای صنعتی خراسان شمالی در قیاس با سایر استان‌ها

بجنورد- استاندار خراسان شمالی با اشاره به وجود ۳۲۰ واحد صنعتی در استان گفت: استان‌های دیگر تعداد بسیار بیشتری واحد صنعتی دارند لذا وضعیت این حوزه در استان خوب نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی شجاعی ظهر امروز در نشست بررسی مصوبات سفر به اسفراین که در سالن جلسات استانداری برگزار شد با تاکید بر اینکه جذب سرمایه گذار برای استان کار دشواری است، اظهار کرد: شاخص‌های بالایی در خراسان شمالی برای ایجاد رغبت به سرمایه گذاری وجود ندارد که این مسئله شرایط را دشوار می‌کند.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: باید با کمک یکدیگر این اعتماد را به سرمایه گذاران بدهیم که پیگیر کارهایشان هستیم چرا که احساس تنهایی موجب می‌شود سرمایه گذار نیاید و یا کار را رها کند.

وی افزود: به تمامی شهرستان‌ها برای بررسی مسائل اقتصادی سفر می‌کنم تا با همکاری یکدیگر با دلسوزی تمام به سراغ سرمایه گذار برویم.

شجاعی با انتقاد از مدیرانی که مدام از نیامدن سرمایه گذار سخن می‌گویند، گفت: سرمایه گذار پیگیر پروژه‌هایش است لذا ما نیز باید برایمان پروژه او مهم باشد تا سرمایه گذار خسته نشود.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با اشاره به وجود ۳۲۰ واحد صنعتی در استان بیان کرد: استان‌های دیگر تعداد بسیار بیشتری واحد صنعتی دارند لذا وضعیت این حوزه در استان خوب نیست.

وی افزود: نباید مصوبات رها شوند لذا پیگیری آن برای فرماندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی مهم باشد.

شجاعی تاکید کرد: باید کارهای حضور سرمایه گذار در استان را تسهیل کنیم و شرایطی فراهم کنیم تا سرمایه گذار خود مایل به حضور در استان باشد.

استاندار خراسان شمالی در انتها گفت: تا یک هفته آینده فرماندار اسفراین به صورت میدانی پیگیر انجام شدن مصوبات باشد و گزارش دهد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا