اقتصاد

الزام شرکتهای بورسی به واریز سود سهام از طریق سجام ابلاغ شد/واریز سود سهام ۱۰ میلیون سهامدار با سجام


دبیر شورای فناوری اطلاعات اعلام کرد : وزیر امور اقتصادی و دارایی دستورالعمل الزام آور واریز سود سهام ناشران از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام را به شورای عالی بورس و اوراق بهادار ارائه کرده است.


به گزارش خبرگزاری فارس، بیش از 85 هزار و 895 نفر از مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت موضوع «لزوم واریز سود سهام شرکتها از طریق سجام»  ونیز تعداد 2371 نفر از مخاطبان با ثبت موضوع «تصویب قانونی جهت واریز سود مجامع از طریق سجام» خواستار پاسخگویی مسئولان مربوطه شدند.

در این زمینه روابط عمومی سمات، به نقل از رضا باقری اصل اعلام کرد: با توجه به افتتاح سامانه ای که با حضور رییس جمهوری و وزیر اقتصاد در جلسه شورای فناوری اطلاعات صورت گرفت، دستورالعمل واریز سود از طریق این سامانه بعد از تصویب در شورای عالی بورس به ناشران ابلاغ خواهد شد.

واریز سود سهام ۱۰ میلیون سهامدار با سجام

وی با بیان این‌که درسال جاری بیش از ۱۰ میلیون سهامدار سود سهام خود را از طریق سامانه سجام دریافت کرده اند، افزود : با این وضعیت اگر سهامداری در ۱۰ بانک حساب بانکی برای دریافت سود سهام در اختیار داشته باشد، اساسا با وجود سامانه سجام و دریافت سود سهام از این طریق دیگر نیازی ندارد تا با صرف وقت و هزینه و مراجعه به ۱۰ بانک نسبت به دریافت سود سهام شرکت های خود اقدام کند و این یک اتفاق و تحول بزرگ در تاریخ بازار سرمایه است.

انتهای پیام/ب


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا