سیاسی

امیدواریم سند جامع همکاری‌های ایران و افغانستان سریعتر نهایی شود

معاون سیاسی وزیر امور خارجه اظهار امیدواری کرد: سند جامع همکاری‌های بلند مدت میان دو کشور بزودی نهایی و آماده امضا شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران،امروز(شنبه)  با «میرویس ناب» معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، در کابل دیدار و رایزنی  کرد.

در این دیدار «ناب» با ابراز سپاس و امتنان از میزبانی دوامدار مهاجرین افغان در ایران و حمایت آن کشور از مذاکرات صلح افغانستان قدردانی نموده، افتتاح راه آهن خواف- هرات را با اشتراک غیر حضوری روسای جمهور افغانستان و ایران را به دولت ها  و مردمان دو کشور تبریک گفته، آنرا یک گام مهم و اساسی در راستای تقویت و گسترش روابط میان کابل و تهران دانست.

سپس، عراقچی با ابراز سپاس و امتنان از پذیرایی گرم و صمیمانه وزارت امور خارجه افغانستان در جریان سفر اش به کابل، با محکوم کردن حملات راکتی امروز که باعث شهات و زخمی شدن تعدادی از شهروندان افغانستان شد، اظهار امیدواری کرد: سند جامع همکاری های بلند مدت میان دو کشور بزودی نهایی و آماده امضا شود.

در ادامه، طرفین در مورد مذاکرات صلح میان جمهوری اسلامی افغانستان و  طالبان و نقش جمهوری اسلامی ایران در ایجاد اجماع منطقه‌ یی پیرامون وضعیت سیاسی و امنیتی افغانستان و گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و تجارتی میان دو کشور و موضوعات مرتبط دیگر، بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار طرفین در مورد مسایل مربوط به سند جامع همکاری ها نیز صحبت کردند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا