شهرستان ها

خانواده‌های بوشهری در شب یلدا دورهمی برگزار نکنند

بوشهر – مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: خانواده‌های بوشهری در شب یلدا دورهمی برگزار نکنند چراکه دورهمی‌های یلدا باعث تشدید کرونا می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مظفری ظهر شنبه در جلسه هماهنگی ویژه شب یلدا در ایام کرونا اظهار داشت: با توجه به اتفاقات خوبی که در کنترل شیوع کرونا در استان بوشهر افتاده، باید تلاش کنیم برای ریشه کن کردن این ویروس این وضعیت را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه شب یلدا به عنوان یکی از آئین‌های دیرینی ایرانی هرساله توسط خانواده جشن گرفته می‌شود افزود: امسال باید تلاش کنیم در راستای کمک به کنترل شیوع کرونا شب چله را بدون دورهمی و فقط با اعضای خانواده‌های خودمان برگزار کنیم.

وی با اشاره به نگرانی وزارت بهداشت و کادر درمان در خصوص تبعات برگزاری دورهمی های شب یلدا افزود: انشاالله با مدیریت خانواده‌ها، مثل جشن نوروز و مناسبت‌های مذهبی و سوگواری که مردم با رعایت شیوه نامه‌ها و دستورات کادر درمان به کنترل این بیماری کمک کردند، شاهد همکاری خانواده‌ها در زمینه شب یلدا نیز خواهیم بود.

مظفری افزود: کنترل‌های لازم باید از سوی اتاق اصناف و شبکه بهداشت در شب‌های منتهی به شب یلدا بر بازار بیشتر شده و اصناف مرتبط مثل شیرینی فروشی‌ها و آجیل فروشی‌ها ضمن برنامه ریزی مناسب برای ارائه خدمات لازم به شهروندان، موظف به رعایت کامل شیوه نامه‌ها بشوند.

وی همچنین با اشاره به لزوم اطلاع رسانی دقیق به مردم در خصوص تبعات دورهمی ها در شب یلدا، گفت: شهرداری‌های استان با بسیج تبلیغات محیطی و مجازی در اختیار خود با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی پیام‌های آموزشی لازم را به خانواده‌های منتقل کنند.

مظفری با تاکید بر برگزاری مجازی برنامه‌های فرهنگی و هنری شب یلدا افزود: برنامه ریزی ویژه ای از سوی صدا و سیما و دستگاه‌های فرهنگی استان و سازمان‌های مردم نهاد برای شب یلدا در فضای مجازی تدارک دیده شده است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا