بین الملل

پرواز هواپیمای ضد زیردریایی چین در منطقه پدافند هوایی تایوان


وزارت دفاع تایوان مدعی پرواز یک فروند هواپیمای ضد زیر دریایی «وای-8» ارتش چین در جنوب غربی این جزیره شد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع تایوان روز شنبه مدعی حضور یک فروند هواپیمای ضد زیر دریایی چین  در منطقه پدافند هوایی خود در جنوب غربی این جزیره شد.

به نوشته وبگاه «فوکوس تایوان» وزات دفاع تایوان مدعی شده که یک فروندهواپیمای ضد زیر دریایی «وای 8» روز شنبه وارد منطقه شناسایی پدافند هوایی شد.

وزارت دفاع تایوان مدعی شده که در واکنش به این اقدام، جنگنده‌های تایوانی مبادرت به پرواز سریع برای رهگیری هواپیمای چینی کرده و پیام‌های رادیویی ارسال کردند. تایوان مدعی شده که در ماه میلادی جاری، این نهمین حادثه از این نوع بوده است.

وزارت دفاع تایوان از پرواز رهگیری، استقرار سامانه دفاع موشکی و ارسال پیام رادیویی برای هواپیماهای چینی خبر داد و ادعا کرد این چهارمین مورد از نقض هوایی از سوی چین طی یک هفته اخیر بوده است.

تنش‌ها بین چین و تایوان طی هفته‌های اخیر در پی سفر مسئولان و دیپلمات‌های ارشد آمریکایی به تایوان شدت گرفته و این  در حالی است  که پکن، تایوان را بخشی از سرزمین متعلق به چین می‌داند و تحرکات آمریکا و فروش سلاح به تایوان را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست «چین واحد» ارزیابی می‌کند.

وزارت دفاع تایوان چندی قبل نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد جنگنده‌های «سوخو-۳۰ » و «جِی-۱۰ » ارتش چین از جنوب غربی به حریم هوایی موسوم به «منطقه واکنش» این کشور وارد شدند. وزارت دفاع تایوان به پکن هشدار داده که نیروهای مسلح این کشور می‌توانند واکنش سریع و مناسب به چنین اقداماتی نشان دهند و در عین حال از مردم تایوان خواست که آرامش خود را حفظ کنند.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا