شهرستان ها

لزوم مطالبه از مسئولان برای حل مشکلات گرمه/ اتاق فکر تشکیل شود

بجنورد- امام جمعه بجنورد تشکیل اتاق فکر برای شناسایی و یافتن راه حل مشکلات شهرستان گرمه را الزامی دانست و گفت: حل مشکلات نیازمند مطالبه از تمام مسئولان حتی امام جمعه است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری عصر امروز در دیدار با جمعی از منتخبین مردم شهرستان گرمه که در دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد، با اشاره به اهمیت حرکت در مسیر ولایت، اظهار کرد: بالاترین عبادت در حوزه ولایت بودن و عدم حرکت در حوزه طاغوت است.

امام جمعه بجنورد با اشاره به اینکه تقید ویژه به امور مذهبی یکی از ویژگی‌های اصلی و خصوصیات بارز اهالی شهرستان‌های گرمه و جاجرم است، گفت: این شهرستان‌ها در موضوعاتی نظیر رعایت حجاب و عفاف، پوشش مناسبت، تدین، اهتمام به مساجد و روحانیت و … در تراز ویژه‌ای قرار دارد و مردم این شهر علما و شهدای زیادی را به انقلاب تقدیم کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه شهید صادقی یکی از شهدای شاخص این منطقه و هم مباحثه‌ای رهبر معظم انقلاب بوده است، افزود: شهر درق در شهرستان گرمه با تقدیم بیش از ۶۰ شهید، شهیدپرور بودن مردم این منطقه را به منصه ظهور رسانده است.

حجت الاسلام نوری رعایت ارزش‌های دینی و اسلامی در حکومت ولایی را ازجمله حقوق شهدا بر گردن مردم و مسئولان دانست و بیان کرد: تقدیم شهدای گران‌قدر در راه انقلاب و اسلام، وظایف سنگینی را بر دوش اهالی شهرستان گرمه گذاشته است، ازاین‌رو باید با برنامه‌ریزی لازم در راستای آسیب‌شناسی مباحث اجتماعی و فرهنگی موجود، نسبت به رفع و اصلاح این آسیب‌ها اقدام کرد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با اشاره به لزوم ایجاد اتاق فکر برای شناسایی و آسیب‌شناسی مشکلات و یافتن راه‌حل رفع این موضوعات، تصریح کرد: نیروهای فکری باید جلسات مختلفی را با حضور نمایندگان اقشار مختلف تشکیل دهند تا علاوه بر شناسایی مشکلات شهرستان، راه‌حل این مشکلات نیز شناسایی شود.

وی در انتها با اشاره به حضور فعال نیروهای مختلف ازجمله گروه‌های جهادی در شهرستان گرمه، گفت: شهر گرمه باید در این زمینه شهر و منطقه نمونه خراسان شمالی باشد که در این راستا لازم است از تمامی اقشار حتی امام‌جمعه مطالبه‌گری شود تا بتوان با کار کارشناسی، مشکلات منطقه را برطرف کرد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا