بین الملل

صهیونیست‌ها بیش از ۴۰۰ فلسطینی را در اراضی اشغالی بازداشت کردند

نظامیان رژیم صهیونیستی طی ماه گذشته میلادی بیش از ۴۰۰ شهروند فلسطینی را در نقاط مختلف اراضی اشغالی بازداشت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، کمیته رسیدگی به امور اسرای فلسطینی با صدور بیانیه‌ای به ارائه گزارشی از اقدامات سرکوبگرانه رژیم صهیونیستی علیه شهروندان فلسطینی در اراضی اشغالی پرداخت.

بر اساس این گزارش، کمیته مذکور در بیانیه خود اعلام کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی طی ماه گذشته میلادی یعنی ماه نوامبر بیش از ۴۰۰ شهروند فلسطینی را در نقاط مختلف اراضی اشغالی بازداشت کردند.

کمیته رسیدگی به امور اسرای فلسطینی همچنین عنوان کرد که در حال حاضر بیش از ۴ هزار اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سَر می بَرند که عمدتاً بدون محاکمه به زندان افتاده‌اند.

این در حالی است که امروز شنبه نیز نظامیان صهیونیست به سرکوب گسترده فلسطینیان در کرانه باختری پرداختند. ماجرا از آنجا آغاز شد که شهروندان فلسطینیِ ساکن تعدادی از مناطق کرانه باختری در اعتراض به گسترش شهرک سازی ها در این مناطق دست به برگزاری تظاهرات ضد صهیونیستی زدند.

پس از برگزاری این تظاهرات، نظامیان صهیونیست به معترضان یورش برده و اقدام به سرکوب آنها کردند. شاهدان عینی اعلام کردند که به دنبال این یورش وحشیانه دهها شهروند فلسطینی به شدت زخمی شدند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا