شهرستان ها

آمادگی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای لرستان برای جابجایی زائران اربعین

خرم‌آباد- معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان از آمادگی ۱۰۰ درصدی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای این استان برای جابجایی و خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی(ع) خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا عبدی شامگاه جمعه در گفت و گو با رسانه‌ها گفت: با توجه به پیش بینی افزایش تعداد زائران اربعین حسینی و از طرفی نقش استان لرستان به عنوان پشتیبان پایانه‌های مرزی جنوب و غرب کشور به ویژه مرز مهران، ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان به صورت ۱۰۰ درصدی آماده خدمت رسانی در طول طرح اربعین حسینی است.

وی گفت: در مجموع هزار و ۴۰۵ دستگاه ناوگان اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه در قالب ۸۳ شرکت حمل و نقل مسافر در استان فعالیت دارند که با هماهنگی‌های انجام شده، در صورت اعلام نیاز استان‌های مرزی برای جابجایی زائران و همچنین جایگزینی خودروهای کاروان‌های در راه مانده، مهیا هستند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان در خصوص برنامه ریزی و هماهنگی‌های صورت گرفته در کمیته حمل و نقل ستاد اربعین استان اظهار داشت: در این راستا بر اساس شیوه نامه ابلاغی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و با تاکید مدیرکل راهداری لرستان که ریاست کمیته حمل و نقل را نیز در استان برعهده دارند، جلسات هماهنگی و برنامه ریزی با صنوف حمل و نقل و دستگاه‌های ذیربط انجام شده است.

عبدی، شیفت بندی و تهیه لیست‌های کشیک راه و ترابری، برگزاری جلسات هم اندیشی و پیگیری رفع نواقص پایانه برون استانی با معاونت عمرانی، شهرداری و نیروی انتظامی، بسیج امکانات در راستای ایمن سازی محورهای منتهی به مرز مهران، برگزاری جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان با موضوع اربعین حسینی و تسهیل در تردد و ایمنی زائران، برگزاری جلسات کمیته حمل و نقل ستاد اربعین و شورای معاونین و اداری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با دستور کار ارتقای کیفیت خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی را از دیگر اقدامات صورت گرفته عنوان کرد.

وی گفت: نشست با رؤسای ادارات ستادی و شهرستانی و تاکید بر به کارگیری امکانات و تشکیل کمیته‌های حمل و نقل شهرستان‌ها با حضور فرمانداران و هماهنگی با تشکل‌های صنفی حمل و نقل مسافر نیز از برنامه‌های اجراشده در این مدت به شمار می‌رود.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا