بین الملل

بیانیه احزاب و نیروهای ملی لبنان در محکومیت تجاوزات رژیم اسرائیل علیه سوریه

احزاب و نیروهای ملی لبنان ضمن محکوم کردن تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه سوریه تاکید کردند که این حملات بدون پاسخ نخواهد ماند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، احزاب و نیروهای ملی لبنان با صدور بیانیه‌ای تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی علیه مواضع ارتش سوریه و فرودگاه دمشق را محکوم و اعلام کرد که این تجاوزات رژیم اشغالگر در چارچوب تلاش صهیونیست‌ها برای بازگردان اعتماد شهرک‌نشینان وحشت‌زده صهیونیست به ارتش متزلزل خود است که از یک طرف زیر ضربات رزمندگان فلسطینی قرار دارند و از طرف دیگر در ترس رویایی احتمالی با حزب‌الله لبنان به سر می‌برند.

در ادامه بیانیه احزاب و نیروهای ملی لبنان آمده است، این تجاوزات مکرر رژیم اشغالگر تاثیری بر موقعیت و اهداف ارتش سوریه نخواهد داشته و بدون پاسخ نیز نخواهد ماند. همانطور که سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله اعلام کرد، این تحرکات و مانورهای پرسروصدا و نمایشی رژیم اشغالگر تاثیری بر ما نخواهد گذاشت و رژیم صهیونیستی یک رژیم موقت بوده و نابودی آن به دست صاحبان واقعی سرزمین فلسطین حتمی است.

روز شنبه منابع سوری به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کردند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در ساعت 12:45 دقیقه بامداد چندین فروند موشک از سمت شمال شرق سوریه و دریاچه «طبریا» به سمت فرودگاه دمشق و برخی نقاط جنوب این شهر شلیک کردند.

طبق گفته منابع نظامی سوریه، پدافند هوایی ارتش این کشور توانست به مقابله با این حملات برخواسته و بیشتر موشک‌ها را ساقط کند.

صهیونیست‌ها تاکنون بارها مناطق مختلف سوریه از جمله مناطق مسکونی را هدف تجاوز نظامی قرار داده‌اند. دولت دمشق نیز تا به حال چندین مرتبه در نامه‌هایی به مقامات سازمان ملل، خواستار اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از تکرار تجاوزات نظامی صهیونیست‌ها به سوریه شده است.

اما با وجود تکرار تجاوزات رژیم صهیونیستی به سوریه تاکنون سازمان ملل و شورای امنیت اقدامی جهت توقف این اقدامات تجاوزکارانه انجام نداده‌اند.

انتهای پیام/

منبع خبرگزاری تسنیم

دکمه بازگشت به بالا