بین الملل

ترامپ برای مشاهده صحنه‌های تفتیش عمارتش به فلوریدا می‌رود

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا اظهار کرد به زودی به عمارت مارالاگو می‌رود تا صحنه‌های حمله اف‌بی‌آی به عمارتش را خودش ببیند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا اظهار کرد به زودی به عمارت مارالاگو می رود تا صحنه های حمله غیرقانونی اف بی آی به عمارتش را خودش ببیند.

ترامپ در شبکه اجتماعی خود موسوم به تروث سوشیال گفت: من به زودی به عمارت مارالاگو می روم تا اثرات حمله غیرقانونی، غیرقابل توجیه و غیرمنصفانه اف بی آی به آنجا را به چشم خودم ببینم. من می خواهم نتایج تفتیش غیرضروری اتاق ها و جاهای دیگر این عمارت را خودم ببینم.

وی ادامه داد تاکنون ثابت شده که مدارک اشتباهی بسیار زیادی از عمارتم برداشته شده و این اصلا جالب نیست. من درباره این موضوع در تروث سوشیال، اطلاع رسانی عمومی خواهم کرد.

این در حالی است که کارشناس ویژه پرونده اسناد کشف شده از عمارت ترامپ، روز سه شنبه در نخستین جلسه استماع دادگاه شرکت خواهد کرد.

قاضی «ریموند داری» که چند روز پیش از سوی تیم وکلای ترامپ برای تصدی عنوان کارشناس ویژه معرفی و وزارت دادگستری نیز با آن موافقت کرده بود، اظهار کرد وکلا باید موارد دستور جلسه و مورد بحث را روز دوشنبه ارائه دهند.

در حالی که با انتخاب این کارشناس ویژه، روند تحقیقات جنایی وزارت دادگستری متوقف شده است اما روز گذشته دادگستری از دادگاه عالی خواست تا اجازه دهد اسناد طبقه بندی شده کشف شده از عمارت ترامپ را بررسی کند.

اما وکلای دونالد ترامپ مخالفت خود را با درخواست وزارت دادگستری مبنی بر ازسرگیری سریع بررسی اسناد طبقه بندی شده ی کشف شده از عمارت مارالاگو اعلام کردند.

این وکلا در دادخواست خود از قاضی کانن خواستند تا بیش از 11 هزار سند کشف شده از عمارت مارالاگو را برای بررسی در اختیار کارشناس ویژه قرار دهند.

براساس ارزیابی‌های رویترز از اسناد کشف شده، در میان بیش از 11 هزار سند و عکس دولتی کشف شده، 18 مورد «بسیار سری»، 54 مورد«سری» و 31 مورد «محرمانه» بوده‌اند.

در همین حال، «کارولین مالونی» رئیس کمیته ارزیابی مجلس نمایندگان آمریکا از آرشیو ملی خواست تا هر چه سریعتر تمام اسناد ریاست جمهوری متعلق به دوران ترامپ را بررسی کرده تا مشخص شود آیا هیچ سند و مدرکی شامل اسناد مکتوب و دستی و اسناد الکترونیک، همچنان خارج از حفاظت و کنترل این نهاد نگه داری می شود.

مالونی از آرشیو ملی که مسئول نگهداری و حفظ اسناد دولتی است خواست تا تاییدیه‌ای را از ترامپ بگیرد مبنی بر اینکه وی تمام اسناد ریاست جمهوری و اسناد طبقه بندی شده دیگر را بازگردانده است.

وی همچنین خواسته ترامپ تایید کند که هیچ نسخه‌ای از این مدارک را نزد خود نگه نداشته و یا آنها را به جای دیگری دور از دسترس کمیته ارزیابی یا وزارت دادگستری نبرده باشد.

مالونی از آرشیو ملی خواسته تا ارزیابی‌های اولیه خود را تا تاریخ 27 سپتامبر انجام دهد.

در همین حال، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا اتهامات جدیدی را علیه دولت جو بایدن مطرح کرده است. او در سخنانی در اوهایو ادعا کرد مقامات دولت فدرال حامیانش را تهدید می کنند که اگر نکات منفی درباره ترامپ را نگویند، به زندان می افتند.

ترامپ همچنین خود را قربانی بازیگران بی ‌وجدانی می‌ داند که مورد اذیت و آزار و تهمت قرار گرفته است.

وی گفت: آنها نزد افرادی که من را می شناسند می روند و آنها را تهدید می کنند که اگر درباره من نکات بد و منفی را نگویند، آنها را تا 5 سال به زندان می اندازند.

رئیس جمهوری سابق آمریکا متذکر شد، اکثر جمهوریخواهان برای به دست گرفتن قدرت در سال 2023، با فشار زیادی جهت مقابله با اف ‌بی ‌آی و وزارت دادگستری مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/

منبع خبرگزاری تسنیم

دکمه بازگشت به بالا