شهرستان ها

تردد وسایل حمل و نقل سنگین در هفته اول مهرماه محدود می‌شود

کرج- سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از محدودیت تردد وسایل حمل و نقل سنگین در آستانه بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: تردد این خودروها از ساعت ۶ تا ۹ صبح محدود می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد افضلی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه شورای ترافیک استان البرز ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های نیروهای خدوم پلیس راهور از محدودیت تردد وسایل حمل و نقل سنگین در آستانه بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه شورای ترافیک استان در هفته اول مهرماه به منظور انضباط بخشی به ترافیک شهری، تردد وسایل حمل و نقل سنگین از قبیل؛ کامیون، کامیونت و وانت بارها از ساعت ۶ الی ۹ صبح محدود می‌شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز تاکید کرد: این مهم در راستای حفظ امنیت شهروندان بویژه دانش آموزان و همچنین کاهش بار ترافیک صبحگاهی در سطح شهرستان‌های استان بویژه کلانشهر کرج و شهرستان فردیس که دارای بیشترین جمعیت دانش آموزی است، انجام می‌شود.

وی جمعیت دانش آموزی استان البرز را ۵۳۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: از این میزان ۷۰ درصد دانش آموزان در نوبت صبح مشغول به تحصیل خواهند شد که با توجه به آمار بالای آن سعی می‌شود تمامی امکانات و خدمات رفاهی با همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی استان در اختیار والدین و دانش آموزان قرار گیرد تا آغاز سال تحصیلی با شکوه و در کمال امنیت برگزار شود.

این مسئول همچنین ضمن تقدیر از تلاش‌های اداره کل آموزش و پرورش، شهرداری‌ها و همچنین پلیس راهور به منظور برگزاری جلسات ماده ۱۸ شهرستان‌های استان در خصوص تعیین نرخ سرویس‌های مدارس گفت: به رغم اینکه در طول دو سال اخیر به دلیل وضعیت کرونا مدارس شهرستان‌های استان تعطیل بوده است اما خوشبختانه بواسطه هماهنگی‌های صورت گرفته در حال حاضر مشکلی در خصوص سرویس مدارس وجود ندارد و تمامی تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به اینکه ۲۶ هزار دانش آموز استان واجد شرایط استفاده از سرویس مدارس هستند، از تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بویژه شهرداری‌های شهرستان‌های استان خواست ضمن همکاری مناسب با دستگاه‌های مسئول نسبت به خط کشی معابر مقابل مدارس، نصب علائم راهنمایی و رانندگی، هوشمندسازی معابر و اتخاذ تدابیر مناسب، بسترهای لازم را برای آغاز سال تحصیلی باشکوه فراهم کنند.

گفتنی است بخش دیگری از سخنان افضلی به موضوع رفع نقاط حادثه خیز استان اختصاص داشت. به گفته وی در حال حاضر ۱۰۳ نقطه حادثه خیز استان شناسایی شده است که از این تعداد، ۴۵ نقطه اصلاح شده و مابقی نیز در دست اقدام است.

وی یادآور شد: طرح تعریض جاده قزلحصار و اتوبان تهران- کرج و بالعکس از مهمترین موضوعات شورای ترافیک استان است که به عنوان مهمترین دغدغه و مطالبه استاندار البرز به جد در دستور کار معاونت عمرانی استانداری قرار داشته و به صورت مرتب از سوی کارشناسان مجموعه بازدید و رصد می‌شود تا بتوانیم در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره برداری از این پروژه‌ها باشیم.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا