شهرستان ها

برخورد جدی با متجاوزان به حریم راه‌ها در شهرستان سلسله

الشتر- رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سلسله از برخورد جدی با متجاوزان به حریم راه‌ها در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید مالمیر امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: از آنجا که یکی از وظایف مهم راهداری صیانت از حریم راه‌ها است در این راستا از ابتدای امسال برخورد جدی با متجاوزان به حریم راه صورت گرفته و به تخریب و قلع و قمع ۵۰ مورد ساخت و ساز و تأسیسات غیرمجاز منجر شده است.

وی با اشاره به عملکرد سه ماهه اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای الشتر در ارتقا و ایمن سازی محورهای اصلی و روستایی گفت: در این مدت با تلاش شبانه روزی همکاران و در هماهنگی با ادارات ستادی مربوطه، پاکسازی شانه راه در طول ۳۰ کیلومتر، لکه گیری و چاله گیری به میزان ۱۰ تن، ایجاد هره خاکی طولی به طول ۶ کیلومتر، لکه گیری با آسفالت سرد به میزان ۱۵۰ تن و جوشکاری علائم ایمنی و هشداری به تعداد ۱۵۰ عدد صورت گرفته است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سلسله، نصب ۲۴۰ عدد نیوجرسی برای ایمن سازی محور الشتر-خرم آباد، تعمیر و مرمت ۶۰ شاخه گاردریل، نصب ۱۶۰ عدد سرعتکاه پلاستیکی، بارگیری مصالح در شانه خاکی راه به میزان چهار هزار و ۵۰۰ مترمکعب، احیای قنو در طول ۳۰ هزار متر، ساماندهی و تعویض ۴۵ عدد تابلوی فرسوده و نصب ۵۰ عدد تابلوی ایمنی و اطلاعاتی جدید را از دیگر خدمات اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای الشتر در سه ماهه اول ۱۴۰۱ عنوان کرد.

مالمیر از برداشت و ثبت ملی ۵۰۰ دهانه پل و ابنیه فنی راه شهرستان الشتر در سامانه bms خبر داد و افزود: در حوزه حمل و نقل، در تعامل با ادارات ستادی این حوزه و در راستای کنترل و جلوگیری از تخلفات و فرار بار و مسافر، با برقراری گشت‌های کنترل دروازه‌ای، در مجموع هزار و ۱۲۰ دستگاه ناوگان کالا، مسافر و حمل مواد خطرناک کنترل شده است.

وی گفت: علاوه بر این با همکاری اداره ایمنی و ترافیک، طرح آموزش و ارائه تجهیزات ایمنی به کاربران آسیب پذیر جاده‌ای برای ۷۰ نفر از رانندگان ادوات کشاورزی این شهرستان برگزار شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سلسله اظهار داشت: در حوزه راه روستایی پیگیر تکمیل پروژه‌های ابرار محورهای روستایی «لعل آباد» و «میوله» هستیم.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا