ورزش

جام ریاست جمهوری تاجیکستان | مدال نقره دور گردن فتحی‌پور/ باغچقی فردا به روی تاتامی می‌رود


مهدی فتحی پور نماینده تیم ملی جودو کشورمان در فینال مسابقات جام ریاست جمهوری پس از واگذاری این دیدار به نماینده میزبان به مدال نقره این رقابت ها دست یافت.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مسابقات جودو جام ریاست جمهوری تاجیکستان در حالی از صبح امروز دوشنبه ۲۸ شهریورماه در شهر «خوجند» آغاز شده است که تیم ملی جودو کشورمان با سه نماینده در این مسابقات حضور پیدا کرده است.

مهدی فتحی پور نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان، امروز دوشنبه در فینال مسابقات جام ریاست جمهوری تاجیکستان به مصاف نماینده میزبان رفت و در نهایت به مدال نقره این دوره از مسابقات دست یافت.

فتحی پور در نخستین مبارزه «نجم الدین محمد شریف» تاجیکستانی را شکست داد و به دور دوم راه یافت. در دور دوم‌ نیز حریف فتحی پور حاضر به مبارزه کردن با وی نشد.

نماینده کشورمان در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف نماینده ازبکستان رفت و با شکست «توجایوف» به نیمه نهایی راه یافت.

در نیمه نهایی فتحی پور در ثانیه های پایانی موفق شد «غنی جان غنیوف» از تاجیکستان را ایپون کند و به فینال مسابقات راه یابد.
فتحی‌پور در فینال این رقابت ها به مصاف «هامروز رجبوف» از تاجیکستان رفت و در نهایت بازی را واگذار کرد و‌به مدال نقره دست یافت.

لازم به ذکر است، آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو نیز امروز دو‌شنبه به جمع تیم ملی اضافه شد.

حسین قمی به عنوان مربی کنار ملی پوشان حضور دارد. بابک مهاجری رئیس کمیته داوران نیز در این اعزام کنار ملی پوشان حضور دارد.

ضمن اینکه فردا سه شنبه ۲۸ شهریور ماه نیز قاسم باغچقی نماینده وزن ۹۱- کیلوگرم کشورمان در نخستین مبارزه به مصاف جودوکاری از کشور تاجیکستان خواهد رفت.

پایان پیام/


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا