بین الملل

لاوروف با دبیرکل سازمان ملل درباره امنیت غذایی رایزنی کرد

در تماس تلفنی؛

وزارت امور خارجه روسیه با صدور بیانیه ای از گفتگوی تلفنی وزیر خارجه این کشور با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد پیرامون امنیت غذایی در جهان درپی اوضاع اوکراین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «سرگی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه به صورت تلفنی با «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد پیرامون امنیت غذایی در جهان در پی اوضاع اوکراین و دونباس رایزنی کرد.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که دو طرف در این تماس تلفنی پیرامون شماری از موضوعات بین المللی گفتگو کردند.

این بیانیه می افزاید: لاوروف در این گفتگوی تلفنی دیدگاه های روسیه پیرامون اوضاع اوکراین و جمهوری های لوهانسک و دونتسک از جمله مشکلات واردات تولیدات کشاورزی و کود به بازارهای جهانی را تشریح کرد.

در این بیانیه آمده است: تاکید شد که مانع صادرات غلات اوکراین، کاشت مین از سوی کی یف در دریای سیاه است. همچنین بر آمادگی روسیه برای تداوم عمل به تعهداتش پیرامون صادرات مواد غذایی و کودهای کشاورزی تاکید شد هرچند که اجرای این امر به دلیل تحریم های یکجانبه و غیرقانونی غرب بسیار پیچیده است.

وزارت خارجه روسیه همچنین افزود که لاوروف در این گفتگوی تلفنی بر پایبندی به تلاش بیشتر برای جلوگیری از تهدیدات بحران غذا با هماهنگی سازمان ملل متحد تاکید کرد.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا