بین الملل

پولیانسکی : غرب هنوز از تروریست‌ها در سوریه حمایت می‌کند

مسکو خواستار توقف حملات تل‌آویو علیه سوریه؛

معاون نماینده روسیه در سازمان ملل متحد در جریان نشست شورای امنیت، بر لزوم توقف فوری و بی قید و شرط تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه سوریه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «دیمیتری پولیانسکی» معاون نماینده فدراسیون روسیه در سازمان ملل متحد در نشست شامگاه گذشته شورای امنیت سخنرانی کرد.

وی با اشاره به اینکه کشورهای غربی و در رأس آنها آمریکا از صدور قطعنامه محکومیت حمله هوایی رژیم صهیونیستی علیه فرودگاه بین المللی دمشق ممانعت به عمل آورده اند، افزود: باعث تأسف است که به دلیل غرض ورزی های سیاسی دولت‌های غربی، از طرح این قطعنامه در شورای امنیت جلوگیری به عمل آمد.

پولیانسکی با انتقاد از رویکرد دو گانه کشورهای غربی، از سیاسی کاری آنها در نهادهای بین المللی نظیر شورای امنیت سازمان ملل انتقاد کرد.

این دیپلمات روس با اشاره به اینکه کشورهای غربی همچنان به طور جدی از تروریست‌ها در سوریه حمایت می‌کنند، افزود: غربی‌ها تلاش دارند از تروریست‌ها در راستای اهداف ژئوپلیتیکی خود استفاده کنند.

پولیانسکی با اشاره به وضعیت میدانی پر تنش در سوریه، حضور گسترده تروریست‌ها در مناطقی نظیر ادلب و التنف که تحت کنترل دمشق نیست را از جمله تهدیدات اصلی برای برقراری امنیت در این کشور دانست.

وی افزود: راه حل بحران سوریه پایان دادن به حضور غیرقانونی نظامیان خارجی در این کشور است که حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه را نقض می‌کنند، همچنین در این راستا باید حملات هوایی مکرر رژیم صهیونیستی علیه سوریه بی قید و شرط متوقف شود.

گفتنی است مقامات روسیه پس از حمله اخیر هوایی رژیم صهیونیستی به فرودگاه دمشق، که منجر به تعلیق پروازهای آن شد، با صدور بیانیه‌ای این تجاوز را محکوم کرده بودند. مسکو همچنین در نظر داشت به ارائه پیش نویسی به اعضای شورای امنیت این تجاوز را که علیه اماکن غیر نظامی سوریه انجام شده بود را محکوم نماید.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا