شهرستان ها

یک بام و دو هوای امتیاز دهی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

بیرجند- شرکت کنندگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش به نحوه امتیاز دهی داوطلبین زن در آزمون انتقاد دارند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت ماه آزمون استخدامی آموزش و پرورش برگزار و نتایج هم پس از کش و قوس فراوان در هفته‌های گذشته اعلام شد.

پس از اعلام نتایج، تیر انتقادات و گلایه‌های داوطلبین زن به امتیاز تأهل و … نشانه رفت و پس از پیگیری سازمان سنجش و سازمان امور اداری و استخدامی و… طی ابلاغی امتیاز تأهل را برای بانوان شرکت کننده در آزمون نیز در نظر گرفتند اما آن طور که از گلایه‌ها بر می‌آید این امتیاز دهی بر اساس نرخ باروری در شهرستان مربوطه است و با اینکه بسیاری از دعوت شدگان به مصاحبه نیمی از مراحل را طی کرده‌اند اما برخی از داوطلبان زن در صف امتیاز گیری تأهل و تغییر در کارنامه خود هستند.

یکی از شرکت کنندگان در آزمون در گفتگو با مهر می‌گوید: با چند صدم امتیاز اختلاف با نمره نهایی حد نصاب اعلام شده دعوت به مصاحبه نشده‌ام و امتیاز تأهل هم بر خلاف آنچه در دفترچه اعلام شده بود به متأهلین زن تعلق نگرفته است.

وی که خواست نامش در خبر درج نشود با اعتراض به نتایج اعلام شده افزود: همیشه سهمیه بومی هر شهرستان هم برای افراد به گونه‌های مختلف اعلام و متفاوت بود.

وی از پیگیری برای این امتیاز تأهل بانوان می‌گوید و می‌افزاید: به آموزش و پرورش و سازمان مدیریت برای پیگیری مراجعه کردم و اعلام شد منتظر بمانید.

خبرنگار مهر در گفتگویی با معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی و با مراجعه به محل مصاحبه پیگیر این موضوع شد و آن طور که مجتبی لاری خبر می‌دهد: این امتیاز برای بانوان متأهل بر اساس نرخ باروری شهرستان محل تولد اعمال می‌شود و طی نامه‌ای این تقاضای پیگیری از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و مکاتبه با وزارت کشور در حال انجام است.

همچنین خبرنگار ما در گفتگویی با مسئولین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان پیگیر این موضوع شد.

هاشمی یکی از افراد مطلع از این موضوع در سازمان مدیریت خراسان جنوبی از پیگیری‌ها در این زمینه خبر داد و افزود: در کارنامه‌ها این امتیاز اعمال خواهد شد و برای نرخ باروری باید از اداره آمار و آموزش و پرورش پیگیر باشید.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا