ورزش

راستینه: اطمینان داریم دبیر رفتارش را جبران می‌کند/ پولادگر باید طبق قانون عمل کند


رئیس کمیته ورزش و جوانان کمیسون فرهنگی مجلس گفت: علیرضا دبیر را دوست داریم اما حقیقتا برخوردی که اتفاق افتاد را نمی‌پذیریم و ضمن اینکه پولادگر هم باید طبق قانون عمل کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، احمد راستینه در خصوص مجمع جنجالی فدراسیون کشتی و اختلاف ایجاد شده بین این فدراسیون و وزارت ورزش اظهار داشت: اساس مسئله‌ای که اتفاق افتاده این است که اگر مجلس یک کمک حمایتی برای فدراسیون‌ها پیش‌بینی کرده آیا اساسا وزارت ورزش باید اعتبارات آنها را نادیده بگیرد؟ یا اعتبارات‌شان را کاهش دهد یا نه. این کمک‌های حمایتی در سال 1401 مربوط به 28 فدراسیون بوده درحالیکه سال 1400 ما تقریبا 12 فدراسیون را مورد حمایت مستقیم از کمیسیون فرهنگی مجلس قرار دادیم. با توجه به اینکه فوتبال در آستانه جام‌جهانی بود، در خصوص بودجه حمایتی فوتبال زودتر اقدام شد.

وی ادامه داد: مجلس گام بلندی برداشته و انتظار هم از وزارت ورزش این بود که این گام بلند مجلس را غنیمت شمرده و هم اینکه فدراسیون‌ها تلاش کنند که در تقابل با وزارت ورزش به سمت بداخلاقی حرکت نکنند. وقتی مجمع کشتی را دنبال کردم، مسئله فنی را که رئیس فدراسیون مطرح می‌کرد درست بود و این بودجه کاری به اعتباراتش در وزارت ورزش ندارد و همین نکته را به پولادگر هم گفتم که رئیس فدراسیون درست می‌گوید.

نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بسته حمایتی مجلس ربطی به بودجه وزارت ورزش  ندارد. این یک بودجه تبصره 14 هست که خدا کمک کرد و از منابعی که ایجاد شده بود و هر سال جای دیگر استفاده می‌شد عددی برای حمایت از ورزش در نظر گرفته شد و وزارت ورزش هم باید این شرایط را غنیمت می‌شمرد. ما خدمت پولادگر که او هم از پیشکسوتان و دلسوزان جامعه ورزش است در جلسه کمیسیون تاکید کردیم که بودجه حمایتی مجلس ربطی به بودجه وزارت ورزش ندارد و حتما دوستان در وزارتخانه باید این مسئله را لحاظ کنند. اگر این مسائل حل نشود، سال آینده انگیزه‌ای برای جذب منابع در قالب بودجه حمایتی نداریم. 

رئیس کمیته ورزش و جوانان فراکسیون فرهنگی مجلس که روی خط برنامه دایره طلایی آمده بود، در خاتمه گفت: ما انتظارمان این است که اخلاق باید حفظ شود. علیرضا دبیر پهلوان عزیزمان را دوست داریم اما حقیقتا برخوردی که اتفاق افتاد را نمی‌پذیریم. مطمئنم او جبران خواهد کرد، ضمن اینکه پولادگر هم باید طبق قانون عمل کند.
انتهای پیام/


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا