شهرستان ها

طرح گازرسانی به بخش «صحرای باغ» لارستان به بهره برداری رسید

لارستان – طرح گازرسانی به بخش صحرای باغ شهرستان لارستان و بخش مرکزی شهرستان گراش با حضور استاندار فارس به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از ظهر شنبه با حضور استاندار فارس طرح گازرسانی به بخش صحرای باغ شهرستان لارستان و بخش مرکزی شهرستان گراش با اجرای ۳۴۰ کیلومتر شبکه و ساخت ۹ ایستگاه تقلیل فشار با اعتباری بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

با بهره برداری از طرح‌های گازرسانی به بخش صحرای باغ لارستان و بخش مرکزی گراش در مجموع ٤ هزار و ٤٦٦ خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در سفر به صحرای باغ لارستان گفت: با توجه به مطالب و درخواست‌هایی که صورت پذیرفت در بحث گاز امیدواریم کل شهرستان لارستان تا سال آینده دارای گاز شوند البته باید مردم نیز در مصرف گاز صرفه جویی کنند، زیرا منابع خداوندی نیز دارای محدودیت خاصی هستند و باید برای افزایش بهره وری صرفه جویی کرد.

او با اشاره به جاده‌های این شهرستان افزود: این جاده مناسب این منطقه نیست و باید تلاش شود تا با کمک خیران و دولت، جاده‌ها با انعقاد تفاهم نامه ارتقا یابد و مخصوصاً تعریض جاده‌ها با کمک خیران صورت پذیرد.

استاندار فارس افزود: در مورد آب حتماً از طریق آب خلیج فارس و آب سد سلمان فارسی و همچنین غنی سازی منابع آب زیر زمینی کمک‌های صورت خواهد گرفت تا مردم این منطقه از آب شرب مناسب بهره‌مند شوند.

ایمانیه تاکید کرد: بیمارستان با توجه به جمعیت ۱۳ هزار نفری این بخش از نظر قانون به ازای هر هزار نفر جمعیت یک تخت بیمارستانی تعلق می‌گیرد.

او ادامه داد: برای ایجاد بیمارستان با توجه به جمعیت این بخش باید بخش خصوصی یا خیران پای کار بیایند، اما اگر خیر بسازد و دولت بخواهد اداره کند این مورد با موانع قانونی روبرو است مگر اینکه بیمارستان خصوصی ایجاد شود به گونه‌ای که هزینه خاصی به دولت تحمیل نشود.

ایمانیه افزود: در بحث شهرک صنعتی موافق این موضوع هستیم و حتماً پیگیری خواهیم کرد تا بحث برق و آب نیز برای آن به نتیجه برسد.

استاندار فارس تصریح کرد: درخواست با موضوع کمک به کشاورزی منطقه و استقرار اداره‌ها نیز پیگیری می‌شود.

وی تاکید کرد: نگاه دولت نگاهی عدالت محور است و ما نیز بر مبنای عدالت و همراهی کار خواهیم کرد.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا