شهرستان ها

ضرورت برخورد جدی با ساخت وسازهای غیرمجاز

تبریز-فرماندار بستان‌آباد خواستار برخورد جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز در این شهرستان شد و گفت: در خصوص نظارت بر ساخت و سازهای شهرستان نباید غفلت و سهل انگاری صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابوالفضل پاشایی روز شنبه در جلسه ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز گفت: از روند عملکرد برخی مسئولان ادارات در این زمینه راضی نبوده و تذکرات لازم را به آنان برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز داده‌ام.

وی با اشاره به راهکارهای پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز افزود: برقراری گشت‌های مشترک بازرسی مستمر، مؤثر و استفاده از افراد سالم به منظور جلوگیری از تبانی با متخلفان، راهکارهایی برای پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان است.

وی گفت: وظیفه من به عنوان فرماندار شهرستان، مطالبه گری بیشتر به منظور کاهش آمار تخلفات در حوزه ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان بوده و به طور قاطعانه به این وظیفه عمل می‌کنم.

فرماندار شهرستان بستان آباد در خصوص برخورد با متخلفان ساخت و سازهای غیرمجاز نیز توضیح داد: مجموعه فرمانداری با همکاری دادگستری و دادستان، نیروی انتظامی و ادارات مربوطه شهرستان برای مقابله با متخلفان ساخت و ساز غیر مجاز عزم جدی داشته و نسبت به اجرای قانون با هیچکس مماشات نخواهیم کرد.

پاشایی تاکید کرد: همه مدیران موظف هستند نسبت به صدور مجوزهای ساخت و سازها نظارت ویژه ای داشته باشند و اگر مسئولی بدون بررسی اقدام به صورت مجوز کند و نتیجه آن باعث ساخت و ساز غیرمجاز باشد، پاسخگو خواهد بود.

فرماندار شهرستان بستان آباد با تاکید بر لزوم برخورد جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز، افزود: در خصوص نظارت بر ساخت و سازهای شهرستان نباید غفلت و سهل انگاری صورت گیرد، زیرا تبعات بدی به دنبال دارد.

وی با اشاره به عزم جدی دولت در مبارزه با فساد و همچنین ساخت و سازهای غیرمجاز، افزود: با مسببان ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان از طریق مراجع قضائی برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه ساخت و سازهای غیرمجاز تبعات اجتماعی فراوانی دارد، گفت: مدیران شهری و روستایی ناظران اصلی ساخت و سازها در شهر و روستا هستند و سهل انگاری از سوی آنها پذیرفتنی نبوده و دست متخلفان و زمین خواران را باید قطع کنیم.

شهرستان بستان آباد در ۶۰ کیلومتری شرق تبریز به دلیل نزدیکی به مرکز استان و آب و هوای مطبوع، در ۲ دهه اخیر با حجم گسترده‌ای از تغییر اراضی کشاورزی و ساخت و سازی های غیرمجاز در آن مواجه بوده است؛ هر چند مجموعه نهادهای مسؤول اقداماتی در مقابله با این پدیده انجام می‌دهند، اما به نظر می‌رسد این اقدامات جوابگو نبوده و پیشگیری در این زمینه کارآمدتر است.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا