دانش و فناوری

«بازی» بیشترین کلمه جستجو شده توسط کاربران در سال ۱۴۰۰ در بازار است

گزارش بازار حکایت از این دارد که بیشترین کلمه جستجو شده در بازار توسط کاربران این مارکت اندرویدی، کلمه «بازی» است. بعد از عبارت بازی دو واژه «اینستاگرام» و «واتساپ» بیشترین کلمات جستجو شده کاربران در سال ۱۴۰۰ هستند اما پس از این دو مورد، بار دیگر تمامی کلمات پرجستجو به دنیای بازی‌های ویدیویی ارتباط پیدا می‌کند. عباراتی مانند ماشین بازی، بازی جدید دخترانه، بازی ماشین و بازی جدید از دیگر عبارات پرجستجو کاربران در سال ۱۴۰۰ در بین کاربران بازار است.

گزارش کافه بازار از ترین‌های این مارکت اندرویدی در سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که مقوله «بازی» پرطرفدارترین عبارات در بین کاربران بازار است. رشد بازی‌های موبایلی در ایام کرونا و گران شدن کنسول‌های بازی و کامپیوترهای مجهز به تجهیزات گیمینگ و… باعث شده که بازی‌های موبایلی در ایران نیز از رشد مضاعفی برخوردار شوند. بازار گزارش داده که بازی‌های برتر و محبوب از نظر کاربران نیز به این شرح هستند: کانتر ۲، کلاج، کلش آف کلنز، پو و شبیه ساز رانندگی.

بازار در جدولی دیگر نیز تراکم این بازی‌های محبوب را در سطح ایران نشان داده و به عنوان مثال در تهران بازی کلش آف کلنز محبوب‌ترین عنوان است اما در استان‌های خراسان شمالی و رضوی و جنوبی بازی کانتر ۲ بیشترین محبوبیت را دارد و استان‌های جنوبی کشور نیز به بازی ماشین سواری کلاج بیشترین علاقه را نشان داده‌اند.

منبع دیجیاتو

دکمه بازگشت به بالا