شهرستان ها

آغاز سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در آذربایجان‌شرقی

تبریز- مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت:امسال در ۴۷پایگاه، ۱۰۶ هزار دانش آموز اول ابتدایی و ۳۶ هزار پیش‌دبستانی استان سنجش می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا صیادی روز شنبه با اشاره به اهمیت سلامت دانش آموزان اظهار کرد: از مؤلفه‌های اصلی یاددهی و یادگیری اطمینان از سلامت یادگیرنده است چرا که اگر شنوایی، بینایی دانش آموزان مشکلی داشته باشد، یادگیری اتفاق نخواهد افتاد.

وی با اشاره به دغدغه‌ها و نگرانی‌های خانواده‌ها در مورد سنجش سلامت و غربالگری کودکان، گفت: باید از طریق رسانه‌ها اطلاعات لازم و اطمینان کافی به خانواده‌ها داده شود چرا که برخی افراد نگران شناسایی مشکلاتی در فرزندانشان هستند.

صیادی در مورد اهمیت طرح سنجش سلامت دانش آموزان نیز گفت: این سنجش و آزمایش در دوران ابتدایی بهترین کمک کار عوامل تعلیم و تربیت بوده و در صورت شناسایی مشکلی خاص در این دوران، می‌توان آن را برطرف کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان اینکه طرح سنجش جزو بهترین و کارآمدترین طرح‌ها با هدف شناسایی نارسایی‌ها و مداخله بهنگام بوده و امسال به صورت فراملی اجرا می‌شود، افزود: طرح سنجش امسال در ۴۷ پایگاه و با سنجش ۱۰۶ هزار دانش آموز اول ابتدایی و ۳۶ هزار دانش آموز پیش دبستانی با تلاش ۴۰۰ نفر همکار انجام می‌شود.

وی در مورد تعرفه این سنجش‌ها هم گفت: تعرفه سنجش برای دانش آموزان پایه دوم تا پنجم که قصد جهش دارند ۱۶۰ هزار تومان و برای دیگر دانش آموزان ۶۰ هزار تومان است.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا