ورزش

فرنگی کاران نونهال قمی به مدال طلا و برنز مسابقات قهرمانی آسیا دست یافتند

ایسنا/قم رقابت های کشتی فرنگی نونهالان قهرمانی آسیا شنبه ۱۱ تیرماه در شهر منامه بحرین برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۳ مدال نقره و ۳ مدال برنز بعنوان قهرمانی دست یافت.

امیرمهدی سعیدی نوا فرنگی کار قمی تیم ملی کشورمان در وزن ۵۷ کیلوگرم که با حضور ۵ کشتی گیر و به صورت دوره ای برگزار شد، در مبارزه نخست با نتیجه ۳ بر ۲ از سد توشار پاتیل از هند گذشت. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر ۱ مقابل مناف الرشیدی از عربستان پیروز شد و در مبارزه سوم تارلان سیتوف از قزاقستان را با نتیجه ۴ بر ۱ مغلوب کرد.
سعیدی نوا در مبارزه آخر خود با نتیجه ۱۰ بر ۵ مغلوب ایگیس خانیبکوف از قرقیزستان شد و پس از بررسی امتیازات نفرات حاضر در این وزن سعیدی نوا صاحب مدال طلا شد.
در وزن ۷۵ کیلوگرم نیز که با حضور ۶ کشتی گیر در دو گروه ۳ نفره و به صورت دوره‌ای برگزار شد، علی میکائیلی فرنگی کار قمی، در دور اول با نتیجه ۱۳ بر ۶ مقابل دورقام القدیری از عراق پیروز شد. وی در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۴ مقابل آبهای از هند مغلوب شد و بعنوان نفر دوم گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت.
میکائیلی در این مرحله مقابل دولت تورسومبک از قزاقستان با نتیجه ۸ بر ۷ مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر ژومارت آشیموف از قرقیزستان را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.
انتهای پیام

منبع خبرگزاری ایسنا

دکمه بازگشت به بالا