دانش و فناوری

پیام تسلیت رئیس دانشگاه تهران در پی درگذشت مادر شهید بابایی


سیدمحمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران در پی درگذشت مادر شهید بابایی پیام تسلیت صادر کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سیدمحمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران پیام تسلیتی برای درگذشت مادر شهید ژاپنی دفاع مقدس صادر کرد.

در متن این پیام آمده است: با کمال تأثر و تأسف، خبر درگذشت خانم کونیکو یامامورا (سبا بابایی)، مادر شهید عالیقدر «محمد بابایی» و مدرس دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران دریافت شد.
مرحومه کونیکو یامامورا (سبا بابایی) یکی از نخستین اساتید ژاپنی دانشگاه تهران بودند که به مدت ده سال به عنوان مدرس مدعو با گروه زبان و ادبیات ژاپنی دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران همکاری و نقش پررنگی در راه‌اندازی این رشته و تربیت نیروهای نسل نخست کارشناسان زبان ژاپنی دانشگاه تهران داشتند. این بانوی مومنه بی شک یکی از فرهیختگان برجسته و پرتلاش انقلابی به شمار می‌آیند که فعالیت‌های پربار و پربرکت ایشان ماندگار خواهد ماند.
اینجانب به نمایندگی از دانشگاه تهران، ضمن ابراز تأثر عمیق، درگذشت این بانوی صالحه و فرهیخته را به خانواده مکرم ایشان و جامعه دانشگاهی تسلیت عرض نموده، رحمت و مغفرت واسعه الهی برای آن مرحومه و سلامتی و شکیبایی برای بازماندگان از درگاه خداوند منان مسئلت می‌کنم.

انتهای پیام/


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا