اقتصاد

کاهش دما در شرق و شمال‌ شرق‌/ میانگین بارندگی‌ کشور تاکنون 161‌ میلی‌متر


مدیرکل پیش‌‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: میانگین بارندگی کشور از ابتدای سال زراعی (مهر 1400) تا 10 تیر امسال 161.3 میلی‌متر ثبت شد. میزان بارش پارسال در این بازه زمانی 133.8 میلی‌متر بود که بارش سال جاری 20.6 درصد بیشتر از سال گذشته است.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جوی کشور‌ اظهار داشت: در 5 روز آینده در شرق کشور وزش باد شدید، گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را داریم.

وی افزود: همچنین امروز و فردا در شمال‌شرق کشور و برخی نقاط استان‌های تهران، البرز، سمنان، قزوین، قم، اصفهان، خوزستان، کرمانشاه، ایلام و یزد وزش باد شدید، گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در 5 روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب و جنوب شرق هرمزگان رگبار رعد و برق و وزش باد شدید موقت داریم.

ضیائیان گفت: روز سه‌شنبه 14 تیر در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده داریم.

وی با بیان اینکه امروز در شمال‌غرب، سواحل شمالی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی کاهش دما داریم، افزود: این شرایط روز آینده در شمال‌شرق و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود و تا روز سه‌شنبه ادامه دارد.

مدیرکل پیش‌‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده صاف در بعدازظهر همراه با وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 34 و 20 درجه خواهد بود.

ضیائیان افزود:‌روز آینده اهواز با بیشینه دمای 46 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و زنجان با کمینه دمای 9 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

وی درباره وضعیت بارش‌ها درسال زراعی جاری گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر 1400) تا 10 تیر امسال 161.3 میلی‌متر ثبت شد میزان بارش پارسال در این بازه زمانی 133.8 میلی‌متر بود که بارش سال جاری 20.6 درصد بیشتر از سال گذشته است.

انتهای پیام/ ت 56


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا