بین الملل

توان پهپادی و موشکی حزب الله خواب از سر تل آویو ربوده است

مقام نظامی صهیونیست:

یک افسر ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی با اذعان به اینکه توان پهپادی و موشکی حزب الله خواب از سر تل‌آویو ربوده است، گفت: حزب الله قادر است با صدها پهپاد به اهداف راهبردی در اسرائیل حمله کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، یکی از افسران ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی در واکنش به عملیات پهپادی روز گذشته حزب الله بر فراز میدان گازی «کاریش» در آب‌های منطقه‌ای لبنان اذعان کرد: حزب‌الله قادر است به طور همزمان با صدها پهپاد به اهداف راهبردی اسرائیل حمله کند. حزب‌الله در دهه گذشته سطح تجهیز توان نظامی خود با هواپیماهای بدون سرنشین را افزایش داده و تعداد این پهپادها را از ۵۰ فروند به بیش از دو هزار فروند رسانده است.

«امیر آویوی» ادامه داد: تصور کنید که یک اسکادران متشکل از ۱۰۰ پهپاد از مرزها عبور کنند و خود را به بندر حیفا برسانند. در این صورت یک چالش عملیاتی در ابعاد متفاوت رخ خواهد داد. مهم است که بدانیم ایرانی‌ها و حزب الله از برخورد و تقابل هراس ندارند. آنها همچنین از شکست‌های موضعی و گاه و بیگاه نمی‌ترسند چرا که در حال تحقیق و بررسی، افزایش قدرت و برنامه ریزی برای حمله‌ای هستند که ده‌ها برابر از آن چیزی که تا کنون دیده‌ایم، قوی‌تر است.

این افسر صهیونیست ادامه داد: من واقعاً نگران تحولات و اتفاقات آینده هستم. ایران در کنار تصمیم و تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای، سامانه‌های موشکی و پهپادی قدرتمندی در عراق، سوریه و لبنان ایجاد کرده است. نبرد آتی به آستانه وقوع رسیده است و ایرانی‌ها مصمم هستند این نبرد را روزی از روزها علیه ما انجام دهند و این، به کسب آمادگی‌های مهم توسط ما نیاز دارد.

وی در پایان گفت: عملیات پهپادی روز گذشته حزب الله حامل دو پیام مهم است که نگرانی سرویس اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل را در پی داشته است: نخست حملات پهپادی و دوم شلیک موشک به سوی جنگنده‌ها یا مقرهای فرماندهی. این همان نگرانی است که خواب از سر نهادهای امنیتی اسرائیل ربوده است.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا