شهرستان ها

توجه ویژه به موضوع «جمعیت» در دستور کار/ ستاد جمعیت تشکیل می شود

همدان- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان با بیان اینکه ستاد جمعیت در استان راه اندازی می شود، گفت: دستور کار جدی دفتر امور بانوان و خانواده موضوع «جمعیت» است.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه ستاری نوید ظهر یکشنبه در نشست مشاوران امور بانوان فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان همدان با بیان اینکه ستاد جمعیت در راستای اجرای «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» تشکیل خواهد شد، عنوان کرد: شاهد روند کاهشی جمعیت هستیم، بدین ترتیب وظیفه همه ما ورود به این مسئله و ارائه راهکار و در نهایت، عملیاتی کردن راهکارها است.

وی با اشاره به سخنرانی‌های مقام معظم رهبری در خصوص جمعیت، خاطرنشان کرد: باید آموزش مهارت‌های زندگی، هم افزایی و اجرای برنامه‌های مشترک بین دستگاهی، توجه به مادران نمونه و معرفی آنها به جامعه و مواردی از این قبیل در سطح استان همدان مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان تصریح کرد: دستور کار جدی دفتر امور بانوان و خانواده موضوع «جمعیت» است؛ بدین ترتیب باید این موضوع در دستور کار جدی تمامی مشاورین امور بانوان دستگاه‌های اجرایی به ویژه مشاورین فرمانداران در سطح شهرستان‌های همدان قرار گیرد.

ستاری نوید در ادامه صحبت‌های خود خواستار برنامه ریزی برای اوقات فراغت بانوان به ویژه دختران همدانی شد و افزود: در این زمینه باید دستگاه‌های مختلف به خصوص آموزش و پرورش برنامه داشته باشند تا بتوانیم به این موضوع در اسرع وقت ورود کنیم.

وی در ادامه، به وجود و فعالیت سمن‌های مختلف فعال در عرصه خانواده و جمعیت اشاره کرد و گفت: هفت کارگروه با استفاده از ظرفیت هیأت اندیشه ورز و نخبگان در استان همدان تشکیل خواهد شد.

این مسئول، عناوین این کارگروه‌ها را حقوق و مسئولیت‌های بانوان، کسب و کار پایدار، زیست عفیفانه، نشاط اجتماعی، گفتمان سازی الگوی سوم زن، جوانی جمعیت و تحکیم بنیان خانواده دانست و افزود: در شهرستان‌های همدان نیز چند مورد از این کارگروه‌ها تشکیل خواهند شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان در پایان، از سند راهبردی کارگروه‌های دفتر امور بانوان وزارت کشور نیز سخن گفت و افزود: در تلاشیم با کمک مشاورین امور بانوان در سطح استان همدان این سند را اجرایی و با افق دید سال ۱۴۱۴ قدم‌های مناسبی را برداریم.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا