شهرستان ها

بهره برداری از راه آهن رشت-کاسپین در دهه فجر امسال

رشت- استاندار گیلان با اشاره به میزان پیشرفت فیزیکی ۹۵ و ۷۰ درصدی دو قطعه از راه آهن رشت- کاسپین، گفت: بر اساس قول متولیان امر این مسیر ریلی دهه فجر امسال بهره برداری می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی ظهر یکشنبه در نشست مشترک مجمع نمایندگان، رئیس کل دادگستری با نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار کرد: برگزاری چنین جلساتی به تقویت وحدت و انسجام بین دستگاهی و حل مشکلات استان گیلان کمک می‌کند.

وی با تأکید بر لزوم شناسایی و ارزیابی مشکلات در سطح استان، افزود: از همه ظرفیت‌های استانی و ملی برای حل مشکلات استان استفاده می‌شود.

استاندار گیلان تقویت وفاق، همدلی و وحدت را راه مناسب برای توسعه استان برشمرد و گفت: با بررسی مشکلات باید به نفع مردم حرکت کرده و زمینه توسعه گیلان را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه تصمیم گیری درست درباره مسائل کلان استان در سایه وجود همین وحدت موجب امید آفرین در بین مردم می‌شود، تصریح کرد: نتیجه این جلسات باید موجب کسب رضایت مردم شود.

عباسی گره گشایی و تلاش برای بهبود معیشت مردم را از مهم‌ترین اولویت‌های دولت سیزدهم عنوان و اضافه کرد: امروز در سایه همین همدلی و همگرایی مسئولان در کنار تلاش و فداکاری کادر درمان و پرستاران شاهد بهبود شرایط کرونا در سطح کشور هستیم.

وی در ادامه با اشاره به چالش‌های اصلی گیلان، پسماند را ابر چالش عنوان و تصریح کرد: ساماندهی پسماند سراوان که یک معضل چهل ساله بوده با تأکید رئیس جمهوری در سفر به استان گیلان در دستور کار قرار گرفته و اقداماتی نیز انجام شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه بعد از اختصاص اعتبارات و انجام اقدامات مناسب میزان تصفیه و شیرابه‌ها کاهش یافته است، گفت: همچنین از ورود فاضلاب زندان لاکان نیز به رودخانه‌های رشت ممانعت شده است.

وی با تأکید بر اینکه به قولی که مردم برای بازگرداندن سراوان به طبیعت استان گیلان داده‌ایم ایستاده‌ایم، اضافه کرد: حل معضل سراوان نیازمند همدلی همه مسئولان است.

عباسی همچنین به آخرین وضعیت راه آهن و آزاد راه منجیل – رودبار اشاره کرد و گفت: با توجه به تخصیص اعتبارات مناسب یک قطعه از راه آهن ۹۵ درصد و قطعه دیگر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی با بیان اینکه بر اساس وعده متولیان امر راه آهن تا دهه فجر امسال افتتاح می‌شود، ادامه داد: آزادراه منجیل – رودبار نیز یک قطعه ۹۰ درصد و قطعه‌ای دیگر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا