شهرستان ها

پنجمین اشکواره فرهنگی – هنری حسینی گشایش یافت

مل- پنجمین اشکواره فرهنگی هنری حسینی با ارائه آثار ونمایش هنرمندان شش کشور درشهرستان آمل گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، پنجمین دوره این اشکواره عصر دوشنبه با اجرای برنامه نقالی خوانی از مرشد نوجوان مازندرانی در مجتمع فرهنگی و قرآنی بصیرت آستان مقدس امامزاده ابراهیم (ع) آمل وبا حضور مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران و امام جمعه آمل شروع شد.

دبیر اجرایی پنجمین اشکواره فرهنگی هنری حسینی گفت: در این دوره بیش از ۳ هزار و۴۰۰ اثر از هزار و ۲۱۷ هنرمند از استان‌های مختلف ایران، عراق، یمن، ترکیه وایتالیا وافغانستان توسط دبیرخانه اشکواره دریافت شد.

مهیار کمانگری افزود: آثار دریافت شده در این دوره در هفت بخش “رسانه، تئاتر خیابانی، سرود و نقالی، عکس، شعر و داستان کوتاه بوده که از نظر کیفی در سطح بالایی نسبت به دوره‌های گذشته بوده است.

وی، بیشترین تعداد آثار دریافتی را مربوط به بخش عکس، شعر، داستان ورسانه بیان کرد و ادامه داد: آثار دریافتی این اشکواره از سوی بهترین داوران ملی واستانی بازبینی شده و منتخبان هر بخش نیز براساس شایستگی وکیفیت آثار انتخاب شدند.

دبیر اجرایی اشکواره فرهنگی هنری حسینی اضافه کرد: از آنجایی که رویکرد اصلی این اشکواره مردمی بوده، آثار برگزیده و تئاتر هم برتر در مجتمع‌های فرهنگی ونگارخانه ها و اماکن زیارتی سطح شهر آمل تا روز اختتامیه اشکواره نمایش داده خواهد شد.

کمانگری اضافه کرد: برای نخستین بار در اشکواره امسال برنامه ریزی شده تا آثار تولیدی شرکت کنندگان به صورت پادکست و موشن و مدیاهای دیجیتال در اختیار علاقمندان هم قرار بگیرد.

وی، هدف از برگزاری اشکواره فرهنگی هنری حسینی را جریان سازی فرهنگی و هنری از حماسه درس آموز عاشورا بیان کرد و ادامه داد: حرکت امام حسین (ع) یکی از مصادیق جهاد تبیین است، که می‌تواند برای تمامی‌های سنی یک الگوی مهم و تأثیر گذار باشد.

دبیر پنجمین دوره اشکواره فرهنگی هنری حسینی تصریح کرد: با زبان هنر حرف زدن همیشه برای انتقال مفاهیم و ارزش‌ها اثرگذارتر خواهد بود به خصوص در موضوعات مهم عقیدتی که زبان هنر می‌تواند مرزبندی‌ها را کنار بزند.

کمانگری، از اشکواره فرهنگی هنری حسینی به عنوان یکی از رویدادهای بزرگ فرهنگی، مذهبی شمال کشور بیان کرد و یادآورشد، با توجه به استقبال خوب و چشمگیر مردم و هنرمندان از چهار دوره قبلی این اشکواره، تلاش خواهد شد تا از ظرفیت هنر و رسانه برای انتقال مفاهیم متعالی نهضت عاشورا به نسل جوان جامعه ایرانی و حتی فرامنطقه ای اقدام کرد.

وی یادآورشد: آئین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان این اشکواره با حضور مدیران کشوری و استانی روز هفتم مهرماه برگزار می‌شود.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا