بین الملل

آغاز تحرکات گسترده فسلطین برای دستیابی به حق عضویت کامل در سازمان

با نامه عباس به گوترش رقم خورد؛

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی به دبیرکل سازمان ملل نامه‌ای درباره عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل ارسال کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی به دبیرکل سازمان ملل نامه‌ای درباره عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل ارسال کرد.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، در نامه خود تازه‌ترین تحولات و دیدارهایش با مقامات کشورهای گوناگون و طرح فلسطین را که در دیدارهای عباس با رؤسای جمهور امریکا و فرانسه و پادشاه اردن مطرح شده بررسی کرد.

این طرح به حق فلسطینیان در داشتن عضویت کامل در سازمان ملل به عنوان گامی برای نجات راه حل دو کشوری که از اجماع بین‌المللی برخوردار است مربوط می‌شود.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل نیز ضمن استقبال از طرح فلسطین وعده داده که با همکاری طرف‌های ذی‌ربط به اجرایی شدن آن کمک کند.

از سوی دیگر، احمد الدیک، مشاور وزیر خارجه فلسطین، تأکید کرد که این طرح و نامه عباس در واقع آغاز تحرکات گسترده فسلطین برای دستیابی به حق عضویت کامل در سازمان ملل است.

وی افزود که محمود عباس در دیدار ماه گذشته خود با جو بایدن در بیت لحم تأکید کرد که فلسطینیان دوباره مسئله عضویت کامل در سازمان ملل را به این سازمان و شورای امنیت خواهند کشید و از وی خواست که امریکا با این تلاش مخالفت نکند.

الدیک افزود که این پرونده نخست در شورای امنیت بررسی خواهد شد و فلسطین در حال مذاکره با اعضای شورای امنیت برای پیگیری موضوع است.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا