بین الملل

نشست لاپید و گانتس برای بررسی وضعیت امنیتی غلاف غزه

نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز (پنج‌شنبه) با وزیر جنگ این رژیم نشست فوق‌العاده‌ای برای بررسی شرایط امنیتی منطقه غلاق غزه داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز با انتشار توییتی اعلام کرد که نشستی برای رایزنی‌های امنیتی با بنی گانتس، وزیر جنگ این رژیم داشته که طی آن دو طرف شرایط امنیتی حاکم بر منطقه غلاف غزه و گام‌های لازم برای ادامه برقراری امنیت در این منطقه را بررسی کردند.
لاپید توییت کرد، درباره انجام ارزیابی دیگری از آخرین شرایط این منطقه توافق شد.
رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در راستای آمادگی برای هرگونه واکنش احتمالی جنبش جهاد اسلامی در انتقام از بازداشت بسام السعدی، از رهبران این جنبش، وضعیت آماده‌باش اعلام شده در شهرک‌های موسوم به غلاف غزه را حداقل برای یک روز دیگر تمدید کرد.
شبکه “کان” رژیم صهیونیستی اعلام کرد، در پایان ارزیابی وضعیت غلاف غزه در نهاد نظامی تصمیم گرفته شد که وضعیت آماده‌باش در غلاف غزه دستکم برای یک روز دیگر ادامه یابد.
طبق گزارش کان، علت مسدود شدن مسیرهای نزدیک به مرزهای نوار غزه نگرانی‌های ارتش اسرائیل از حملات جنبش جهاد اسلامی با راکت‌های ضد تانک در پاسخ به بازداشت السعدی در شمال کرانه باختری است.
ارتش رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه پس از ارزیابی وضعیت منطقه غلاف غزه تصمیم گرفت مسیرها و محورهای اصلی واقع در جنوب مسدود باقی بمانند.
گردان‌های القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین دوشنبه در بیانیه کوتاهی از بسیج و افزایش سطح آماده‌باش نیروها و یگان‌های رزمی خود خبر داد.
گروهی از نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی روز دوشنبه پس از درگیری و تیراندازی که به شهادت یک فلسطینی ختم شد، السعدی ۶۱ ساله را در منزلش واقع در اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری بازداشت کردند.
انتهای پیام

منبع خبرگزاری ایسنا

دکمه بازگشت به بالا