شهرستان ها

امام حسین (ع) و هدف ایشان را باید درست شناخت

زنجان-معاون اول قوه قضائیه گفت: باید امام حسین (ع) و هدف ایشان را درست شناخت چرا که اگر شناخت درستی از آن حضرت داشته باشیم، در زندگی‌مان تغییر اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمد مصدق کهنمویی شامگاه جمعه در جمع عزاداران مسجد زینبیه اعظم زنجان با تسلیت ایام عزاداری به همه شیعیان و ابلاغ سلام آیت‌الله رئیسی به مردم زنجان گفت: رئیس جمهور دیروز در دیداری که داشتیم گفتند که من دلم در زنجان است و سلام گرم مرا به زنجانی‌ها برسانید.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه ماه محرم ماه بسیار با عظمتی است، افزود: عزاداران مشتاقانه منتظر این ماه بودند و کودکان نیز شور و شوق ورود به محرم را داشتند.

مصدق با یادآوری اینکه همه عوالم وجود منتظر ورود محرم هستند، تصریح کرد: این به آن خاطر است که محرم مهمان ویژه‌ای دارد و آن کسی نیست جز امام حسین (ع) و عزاداران میزبان آن حضرت هستند.

معاون اول قوه قضائیه با تاکید بر اینکه ویژگی که امام حسین (ع) را از سایر انبیا و امامان متمایز کرده است را باید در سفر کربلا جست‌وجو کرد، ادامه داد: همه اسما و صفات الهی در امام حسین (ع) فعلیت یافته و هیچ پیامبری در این موضوع به این مقام سالار شهیدان در خصوص شناخت واقعی نرسیده است.

مصدق با بیان اینکه همه منتظر امام حسین (ع) بوده و انبیا نیز برای امام حسین (ع) گریه کرده‌اند، اظهار کرد: ما اگر نتوانیم امام حسین (ع) را آن طور که باید بشناسیم، هم در زندگی روزمره منحرف می‌شویم و هم به اهدافی که باید برای خدمت به امام حسین (ع) و دین خدا دست یابیم، نخواهیم رسید.

معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: باید امام حسین (ع) و هدف ایشان را درست شناخت؛ چرا که اگر شناخت درستی از آن حضرت داشته باشیم، در زندگی‌مان تغییر اتفاق خواهد افتاد.

مصدق با بیان اینکه حتماً باید از این مجالس بهره بکافی را ببریم اما نه بهره سطحی، عنوان کرد: اگر شناخت ما نسبت به امام حسین (ع) و اهداف آن حضرت سطحی باشد، به درد نمی‌خورد، به همین خاطر شناخت و معرفت باید به گونه‌ای باشد که قدم به قدم با امام حسین (ع) به جلو حرکت کنیم و این شناخت می‌تواند زندگی ما را دچار تغییر کند.

وی متذکر شد: با یادآوری اینکه از هر مجلسی که برای سالار شهیدان برگزار می‌شود باید برنامه‌ای برای زندگی خود کسب کنیم؛ چرا که این برنامه می‌تواند مسیر زندگی ما را تعیین کند، افزود: تاثیر مجالس امام حسین (ع) مسیر زندگی را عوض می‌کند اما اگر شناخت ما نسبت به سیدالشهدا (ع) سطحی باشد، منحرف خواهیم شد.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: کوفیان 12 هزار نامه به امام نوشتند و گفتند ما پشتیبان شما هستیم، اما پس از چند روز مسلم را تنها گذاشتند، جمعیت همان جمعیت بود، چرا چون مسیر امام را نشناختند و شناختشان از امام سطحی بود.

مصدق با تاکید بر اینکه آن چیزی که می‌تواند ما را به هدف برساند، معرفت واقعی نسبت به امام حسین (ع) بوده و قادر است انسان را در مسیر زندگی کمک و هدایت کند، گفت: نکته مهم این است که هدف امام حسین (ع) از اینکه روز عاشورا به وجود آمد، احیای دین خدا بوده است.

وی با بیان اینکه مجالس امام حسین (ع) باید به گونه‌ای برگزار شود که دین خدا احیا شود، نه اینکه بدعتی به وجود آید، ابراز کرد: متاسفانه گاهی به نام امام حسین (ع) مجالسی برگزار می‌شود که اتاق فکر دشمن برای این مجالس برنامه‌ریزی می‌کند، به همین خاطر جوانان باید به شدت مراقب این موضوع باشند.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری اهل بیت در زنجان و ارادت مردم این دیدار به اباعبدالله الحسین(ع) گفت: به حق مقام معظم رهبری زنجان را به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی نامیده‌اند.

معاون اول قوه قضائیه خطاب به جوانان و با بیان اینکه خدا را شاکر باشید که در مسیر اهل بیت قدم برمی‌دارید، اظهار داشت: گاهی وقت‌ها نوحه‌هایی خوانده می‌شود که وقتی سینه می‌زنند می‌گویند ما رقاصه عباسیم، شما غلط کردی رقاصه عباس هستید، عباس رقاصه نمی‌خواهد، عباس مدافع حرم می‌خواهد.

مصدق با انتقاد از تزئین ماشین با گل به نام حضرت قاسم(ع) گفت: جوانان عزیز مراقب باشید شما را منحرف نکنند، آخه با عقل جور در می‌آید که روز عاشورا عروسی اتفاق بیافتد.

وی با ابراز خرسندی از اینکه در زنجان هیئت‌های ریشه‌دار زیاد داریم که این یک نعمت است، تصریح کرد: توصیه من به جوانان این است که به والدین خود احترام گذاشته و والدین نیز با اهمیت دادن به فرزندان خود، زمینه حضور بیش از پیش آن‌ها را در چنین مجالسی فراهم کنند.

مصدق معاون اول قوه قضائیه در برنامه های عزاداری حسینیه اعظم زنجان و هئیت ثارالله نیز حضور یافت

.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا