شهرستان ها

خرید توافقی محصولات باغی آسیب دیده در فارس

شیراز – رئیس جهاد کشاورزی فارس گفت: هماهنگی های لازم برای خرید توافقی محصولات باغی آسیب دیده با شرکت های فرآوری محصولات باغی استانهای فارس، اصفهان تبریز انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی دهقان پور در حاشیه سفر به شهرستان‌های شمالی استان فارس تصریح کرد: می‌توانیم بر اساس خرید توافقی قسمتی از محصولات باغی که مقداری آسیب دیده اند را به چرخه تولید بازگردانیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه با ارسال محصولات باغی آسیب دیده به کارخانجات و فرآوری از حذف محصول جلوگیری می‌شود، اظهار کرد: به طور مشخص در شهرستان‌های بوانات، خرم بید و سرچهان ما بحث انگور را داریم که آسیب‌دیده است؛ خرید توافقی می‌تواند بالاخره یک درآمد مناسبی را برای تولیدکنندگان و باغداران ما به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه به دنبال بازدیدهای انجام شده یک سری کمک‌های اضطراری برنامه ریزی شده است، ابراز کرد: از جمله این موارد تأمین ۲۰۰ تن نهاده برای دامداران شهرستان سرچهان، ۱۵۰ تن نهاده برای دامداران شهرستان بوانات و حدود ۳۰۰ تن نهاده برای دامداران شهرستان آباده است.

به گفته دهقان پور؛ این نهاده‌ها یارانه ای است و با قیمت ۳,۷۰۰ تومان در اختیار تولیدکنندگان قرار داده می‌شود تا بتواند مقداری از خساراتی که وارد شده را تا حدودی جبران کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به موضوع آسیب وارد شده به قنوات این شهرستان نیز پرداخت و افزود: اولین توصیه‌ای که داشتیم به مجموعه‌ی شهرستان‌های آسیب‌دیده این بوده که از محل خودیاری مردم اقدام به مرمت و لایروبی کنند؛ با اعتباراتی که اختصاص داده می‌شود اقدامات تکمیلی انجام خواهد شد.

او بیان کرد: براساس رایزنی که با مقامات عالی وزارت جهاد کشاورزی خواهیم داشت امیدواریم بودجه لازم برای لایروبی و مرمت قنوات را بالا ببریم و بتوانیم کمک کنیم تا در اسرع وقت عملیاتی شدن این اقدامات را دنبال کنیم.

این سفر به دعوت رحیم زارع نماینده مردم شهرستان‌های آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی و به همراهی محمد جواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، محمد مهدی برومندی معاون امور باغبانی و فریبرز عباسی معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی جمعه چهاردهم مرداد ماه انجام شد.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا