بین الملل

کنایه معاون حزب‌الله به حمله رژیم صهیونیستی به غزه


معاون دبیرکل حزب‌الله در واکنش به حمله کنونی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، از برخی عکس‌العمل‌های احتمالی بین‌المللی انتقاد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در صفحه توییتر خود به حمله کنونی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و به شهادت رساندن چند فلسطینی از جمله «تیسیر الجعبری» فرمانده ارشد جهاداسلامی واکنش نشان داد.

وی نوشت: فردا می‌شنویم که آمریکا، اروپا و دبیرکل سازمان ملل بر اساس اصلِ، اتفاقی است که افتاده، به خویشتنداری فرا می‌خوانند؛ به این معنا که اگر اسرائیل تعرض کند ما به خویشتنداری فرا می‌خوانیم اما زمانی که مقاومت عملیاتی انجام دهد می‌گویند باید مسؤولیتش را بپذیرد و محاکمه شود.

وی ادامه داد: باید بدانیم که اسرائیل جنایتکار و متجاوز است و کشتن الجعبری در منطقه‌ای مسکونی به همراه یک کودک و دهها مجروح، اقدامی جنایتکارانه است که بدون مجازات نمی‌ماند؛ اسرائیل باید مسؤولیت این مجازات را بپذیرد.

حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه از عصر دیروز (جمعه / ۱۴ مرداد) تحت عنوان «صبح صادق» آغاز شد و تا امروز (شنبه) همچنان ادامه دارد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، از روز گذشته تاکنون ۱۱ فلسطینی از جمله تیسیر الجعبری فرمانده ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین در حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسیده‌اند.

شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین امروز (شنبه) اعلام کرد، در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی، تل‌آویو، فرودگاه بن‌گوریون، بئرالسبع، عسقلان، نیفوت و سدیروت را با ۶۰ موشک هدف گرفته است.

سرایا القدس در ادامه بیانیه خود نام عملیات کنونی را که از ساعت ۲۱ دیشب (جمعه شب/ ۱۴ مرداد) آغاز کرده  « وحدة الساحات» (وحدت میادین) اعلام کرد.

شاخه نظامی جهاد اسلامی سپس بر ادامه عملیات در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی تأکید و اعلام کرد، روحیه رزمندگانش در بهترین وضعیت است.

انتهای پیام/م


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا