حوادث

از دستگیری دو شکارچی غیرمجاز تا کشف ۹۴ دستگاه مانیتور قاچاق

اخبار پلیسی شهر؛

طی ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران انتظامی در آن نقش آفرینی کردند. در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.

به گزارش خبرنگار مهر، کلان‌شهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

کشف سلاح جنگی در شمال تهران

سرهنگ علی اصغر خانی گفت: عملیات کلانتری ۱۰۱ تجریش در حال گشت زنی در محله تجریش به فردی که به صورت پیاده در حال تردد بوده و با مشاهده مأموران تغییر مسیر می‌دهد مشکوک شدند.

وی با بیان اینکه مأموران برای بررسی بیشتر به متهم مراجعه کردند افزود: متهم با مشاهده خودرو پلیس با سرعت از محل متواری شد که در یک تعقیب و گریز چند دقیقه‌ای و با توجه به ازدحام جمعیت متهم زمین گیر و دستگیر شد که در بررسی اولیه یک قبضه سلاح کلت کمری و تعداد ۲۷ عدد فشنگ جنگی و ۳ قبضه سلاح سرد کشف شد

رئیس کلانتری ۱۰۱ تجریش ادامه داد: متهم ۳۶ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و حمل سلاح گرم و سرد معترف شد که در استعلام سوابق متهم یک مورد حمل سلاح و سوابق سرقت وجود دارد.

سرهنگ خانی با اشاره به تحقیقات بیشتر برای کشف جزئیات پرونده و جرایم احتمالی متهم و دستگیری فروشنده سلاح ادامه دارد در پایان خاطر نشان کرد: پرونده و متهم به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف ۹۴ دستگاه مانیتور قاچاق

سرهنگ کیومرث حسنوند گفت: عملیات کلانتری ۱۰۳ گاندی در حال گشت زنی در محله گاندی به ۲ دستگاه خودرو پارک شده که ۲ نفر در حال تبادل کالایی بودند مشکوک می‌شوند و برای بررسی بیشتر به خودروها مراجعه می‌کنند.

وی افزود: متهمان با مشاهده خودرو پلیس سوار بر خودرو قصد ترک محل را داشتند که با هوشیاری مأموران هر ۲ خودرو متوقف و در بررسی اولیه از داخل خودروها تعداد ۹۴ دستگاه مانیتور خارجی و در مارک مختلف فاقد بارنامه و قاچاق کشف شد.

سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: متهمان ۳۶ و ۴۰ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و توزیع مانیتور های قاچاق در شهر تهران معترف و کارشناسان ارزش کالای کشف شده را ۴ میلیارد ریال اعلام کردند.

سرهنگ حسنوند با اشاره به اینکه خرید و فروش کالای قاچاق تهدید بزرگی برای اقتصاد کشور می‌باشد در پایان خاطر نشان کرد: پرونده و متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

دستگیری پدر و پسر سارقی که از پروژه‌های ساختمانی سرقت می‌کردند

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای اظهار داشت: در پی افزایش سرقت از پروژه‌های ساختمانی در حال ساخت در محله ستارخان رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق یا سارقان را تیمی از مأموران کلانتری ستارخان بر عهده گرفتند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

وی ابزار داشت: روز گذشته مأموران در حال گشت زنی در نقاط جرم خیز خودرو نیسان وانتی که با سرعت از ساختمان در حال ساخت خارج شده و نگهبان ساختمان در حال دنبال کردن آنها بود مشاهده کردند و سریعاً وارد عمل شده و در یک تعقیب و گریز چند دقیقه‌ای خودرو را متوقف و متهمان را دستگیر شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در بررسی اولیه از داخل خودرو ی متهمان بیش از ۲ تن آهن و آلات و لوازم ساختمانی کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: متهمان پدر و پسر ۲۴ و ۴۹ ساله در تحقیقات اولیه به جرم سرقت از پروژه‌های ساختمانی در حال ساخت در محله ستارخان و ۳ سرقت مشابه معترف و در ادامه تحقیقات پلیسی مال باختگان شناسایی شدند.

سرهنگ موقوفه‌ای با اشاره به تحقیقات بیشتر برای کشف جزئیات پرونده و جرایم احتمالی متهمان در پایان خاطر نشان کرد: پرونده و متهمان به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف یک قبضه سلاح جنگی

سرهنگ سلمان آدینه وند با اعلام این خبر گفت: مأموران یگان امداد تهران روز گذشته حین گشت زنی هدفمند در سطح شهر در محدوده میدان” تجریش” به فردی مشکوک شدند که با دیدن واحد گشت انتظامی ساک دستی خود را به زمین انداخته و به سرعت متواری می‌شود.

وی عنوان کرد: با توجه به حساسیت مأموریت‌های هیأت مذهبی که با حضور انبوهی از عزاداران حسینی در امامزاده صالح تجریش برگزار بود، واحد گشت انتظامی به سرعت و دقت عمل و به تعقیب فرد مظنون می‌پردازند و این فرد را پس از گذشت مدتی تعقیب و گریز دستگیر می‌کنند.

فرمانده یگان امداد پایتخت ادامه داد: در بررسی بیشتر از ساک دستی متهم، یک قبضه سلاح جنگی با ۱۰ عدد فشنگ کشف می‌کنند.

سرهنگ آدینه وند افزود: مأموران پس از هماهنگی با مرکز پیام، متهم را به همراه سلاح کشف شده تحویل پایگاه یکم پلیس امنیت عمومی تهران می‌دهند.

این مقام انتظامی در پایان از شهروندان خواست، با توجه به احتمال اقدامات تروریستی در این ایام، در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک مراتب را بلافاصله به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری ۲ شکارچی غیرمجاز در تهران

سرهنگ سلمان آدینه وند در تشریح این خبر گفت: در راستای اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی، مأموران یگان امداد، در گردنه قوچک به ۲ دستگاه خودروی سواری مظنون شدند و آنها را متوقف کردند.

این مقام انتظامی افزود: با هماهنگی مراجع قضائی و طی بازرسی از داخل خودروها، لاشه ۳ رأس قوچ کوهی و گراز کشف شد.

وی از دستگیری ۲ شکارچی غیرمجاز توسط مأموران گفت و اذعان داشت: در این عملیات علاوه بر کشف حیوانات شکار شده، ۲ قبضه سلاح شکاری، ۲۰ عدد فشنگ، ۸ عدد پوکه، ۳ دستگاه دوربین و ۲ قبضه سلاح سرد کشف و پرونده به همراه متهمان، برای رسیدگی تحویل کلانتری قائم شدند.

فرمانده یگان امداد تهران بزرگ در پایان با تأکید بر عزم قاطع پلیس در حفاظت از محیط زیست و دیگر منابع طبیعی، خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت افراد سودجو و شکارچیان حیوانات محیط زیست مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع رسانی کنند.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا