بین الملل

لحظه به لحظه با تحولات غزه؛ رادیو ارتش اسرائیل: تا کنون بیش از 400 موشک از غزه شلیک شده است


جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به ادامه حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، تل‌آویو را هدف حملات موشکی قرار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه از عصر دیروز (جمعه ۱۴ مرداد) تحت عنوان «صبح صادق» آغاز شد و تا امروز (شنبه) همچنان ادامه دارد.
بر اساس گزارش رسانه‌ها، از روز گذشته تاکنون ۱۳ فلسطینی از جمله «تیسیر الجعبری» فرمانده ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین در حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسیده‌اند.
گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه از صبح امروز شهرک‌های صهیونیستی مجاور باریکه غزه را در پاسخ به حملات جنگنده‌های صهیونیستی هدف حمله راکتی قرار دادند. ارتش رژیم صهیونیستی، امروز (شنبه)، در بیانیه‌ای اعلام کرد که برآورد می‌کند حملات دست‌کم تا یک هفته دیگر همچنان ادامه داشته باشد.

21:17- تا کنون بیش از 400 موشک از غزه شلیک شده است

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد که از دیروز تا کنون بیش از 400 موشک و راکت از نوار غزه به سوی شهرک‌های سرزمین اشغالی شلیک شده است.

20:40- بغداد تل‌آویو را محکوم کرد: خشونت به هیچ راه‌حلی ختم نمی‌شود

سخنگوی وزارت امور خارجه عراق ضمن محکومیت حملات رژیم موقت صهیونیستی به غزه تأکید کرد که خشونت صهیونیستها باعث افزایش تنش خواهد شد.

20:37- جنگنده‌های صهیونیستی جنوب غزه را بمباران کردند

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منطقه تل الهوا در جنوب شهر غزه حمله کردند.

 

 

20:34- مقامات محلی تل‌آویو کم‌آوردند؛ ساکنان نوار غزه قوی هستند

مقامات محلی تل‌آویو در گفت‌وگو با نخست‌وزیر موقت کابینه رژیم صهیونیستی اذعان کردند که ساکنان نوار غزه مردمی «قوی» هستند.

20:24- یک شهرک صهیونیستی اطراف غزه کاملا تخلیه می‌شود

شبکه کان رژیم صهیونیستی خبر داد که فردا یکی از شهرک‌های اطراف نوار غزه به طور کامل تخلیه شده و ساکنین آن منتقل می‌شوند.

20:12- السیسی: برای بازگرداندن صلح به غزه تلاش می‌کنیم

«عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر گفت که با کمک شرکا در راستای بازگرداندن صلح به نوار غزه تلاش خواهد کرد.

20:04- برخورد دو موشک مقاومت در سواحل شهر نتانیا

شبکه 12 رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دو موشک به سواحل شهر نتانیا در شمال تل‌آویو برخورد کرده است.

در  پی حملات موشکی جهاد اسلامی به تل‌آویو، سواحل این شهر از گردشگران و ساکنین محلی خالی شده است.

 

19:47- لاپید در پی حفظ ظاهر: از ورود به جنگی همه‌جانبه نمی‌ترسیم

نخست‌وزیر موقت رژیم صهیونیستی ضمن این ادعا که حملات تل‌آویو علیه غیرنظامیان فلسطینی نبوده، اذعان کرد که آن‌ها از ورود به یک جنگ همه‌جانبه واهمه‌ای ندارند.

19:37- شلیک موشک‌های مقاومت فلسطین به تل‌آویو

منابع خبری فلسطینی از شلیک دهها موشک به سمت تل‌آویو خبر می‌دهند. خبرگزاری شهاب به نقل از رادیو ارتش صهیونیستی گزارش داد که صدای چندین انفجار در تل‌آویو شنیده شده است. برخی منابع هم خبر دادند که آژیرهای خطر در «ریشون لتسیون» و «گوش دان» به صدا درآمده است.

18:23- المیادین: مقاومت فلسطین پیشنهاد آتش‌بس را رد کرد

پایگاه اینترنتی شبکه «المیادین» به نقل از منابع خود اعلام کرد که نیروهای مقاومت فلسطین پیشنهاد مصر برای توقف حملات را رد و تاکید کرده‌اند که پاسخ مقاومت به تل‌آویو برای مدتی نامحدود تداوم خواهد یافت.

18:19- واکنش روسیه به حمله رژیم صهیونیستی به غزه

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «مسکو به طور جدی بابت دور جدید خشونت میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها نگران است». در این بیانیه آمده است: «دور جدیدی از تشدید تنش را ارتش اسرائیل با گشودن آتش به سمت نوار غزه در تاریخ پنجم آگوست آغاز کرد که پاسخ گروه‌های فلسطینی با بمباران گسترده را در پی داشت».
زاخاروا افزود، مسکو با نگرانی عمیق این تحولات را دنبال می‌کند که ممکن است به شروع تقابل نظامی تمام عیار و وخامت بیشتر وضعیت اسفناک انسانی در نوار غزه منجر شود.

18:17- افزایش شمار شهدای غزه به ۱۵ نفر

 

 وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که از روز جمعه (دیروز) تاکنون در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه ۱۵ نفر به شهادت رسیده‌اند.

بنابر گزارش شبکه فلسطین الیوم، طبق اعلام وزارت بهداشت غزه، از جمله این شهدا یک دختربچه پنج ساله، یک زن ۲۳ ساله و یک زن سالخورده هستند و علاوه بر آن ۱۲۵ نفر نیز در این حملات زخمی شده‌اند.

17:25- دمشق: رژیم وحشی اسرائیل از جنایت علیه مردم فلسطین ابایی ندارد

وزارت امور خارجه سوریه تأکید کرد که رژیم صهیونیستی از ارتکاب جنایات و اعمال تروریسم علیه مردم فلسطین هیچ ابایی ندارد.

16:23- مصر برای میانجیگری میان تل‌آویو و جهاد اسلامی وارد عمل شد

پس از تبادل آتش‌ گسترده میان ارتش رژیم صهیونیستی و رزمندگان جنبش جهاد اسلامی فلسطین، رسانه‌های عبری خبر دادند که مصر پیشنهادی برای آتش‌بس میان طرفین مطرح کرده است.

انتهای پیام/ص


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا