ورزش

دورتموند 1- لورکوزن 0؛ سردار چرا فیکس نبود؟

این تیم با آزمون جذاب تر است؛

بایرلورکوزن در حالی که از اواسط نیمه دوم سردار آزمون را در ترکیب خود داشت با نتیجه یک بر صفر مغلوب دورتموند شد.

به گزارش “ورزش سه”، تیم های دورتموند و بایر لورکوزن از ساعت ۲۱ امشب(به‌وقت ایران) در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک برگزار کننده مهم‌ترین مسابقه هفته نخست فصل ۲۳-۲۰۲۲ بوندس‌لیگای آلمان بودند. لورکوزن در شرایطی مقابل نایب قهرمان فصل گذشته به میدان رفت که سردار آزمون را در لیست نفرات خود داشت.

ستاره ایرانی لورکوزن هفته گذشته در ترکیب اصلی دورتموند مقابل الورسبورگ قرار داشت. او در یک نیمه دو پاس گل داد ولی در شروع نیمه دوم تعویض شد. در غیاب سردار، لورکوزن مقابل این تیم ضعیف شکست خورد و از جام حذفی کنار رفت. این تیم امشب در حالی که آزمون را در ترکیب اصلی خود نداشت، میهمان دورتموند و هوادارانی بود که ورزشگاه را روی سر خود گذاشته بودند.

تنها 9 دقیقه از بازی گذشته بود که میزبان روی اشتباهات سریالی مدافعان لورکوزن به گل اول رسید. این گل را مارکو رویس به ثمر رساند. نیمه اول جز این، گل دیگری نداشت تا شاگردان ترزیچ برنده راهی رختکن شوند.

سیوانه که تیمش در نیم فصل دوم فصل گذشته با نتیجه 5-2 به دورتموند باخته بود، در نیمه دوم تغییراتی برای جبران نتیجه انجام داد؛ یکی از این تغییرات، ورود سردار آزمون به زمین بود؛ ملی پوش ایرانی لورکوزن در دقیقه 66 به ترکیب تیم اضافه شد و حضور موثری هم داشت.
با ورود سردار، خط حمله تیم لورکوزن جان تازه ای به خود گرفت و چند بار تا آستانه باز کردن دروازه حریف پیش رفت. او یک بار با یک پاس در عرض شیک را در موقعیت گلزنی قرار داد و بغل پای مطمئن مهاجم اهل چک برای به سرانجام رسیدن این حمله کافی بود؛ داور اما به دلیل آفساید این را مردود اعلام کرد. در موقعیت مشابهی دیگر نیز دروازه بان دورتموند پاس سردار به شیک را به خوبی مهار کرد.

دورتموند در دقایق پایانی برای خروج از فشارحریف، دست به بازی تهاجمی زد و در یکی از این حملات، دروازه بان لورکوزن به دلیل لمس توپ خارج از محوطه جریمه اخراج شد. با توجه به اینکه تعویض های لوکوزن به پایان رسیده بود، امکان جایگزین کردن یک دروازه بان دیگر به جای بیکر وجود نداشت و یکی از هم تیمی های آزمون در چند دقیقه پایانی درون دروازه میهمان ایستاد. این دقایق هم گلی به همراه نداشت تا دورتموند در شبی که هوادارانش حسابی سنگ تمام گذاشتند، به یک برد خفیف دست پیدا کند.

منبع ورزش سه

دکمه بازگشت به بالا