جامعه

افتتاح ۵ پروژه احداث میادین تره بار در شنبه های «امید و افتخار»

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار خبر داد

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران از افتتاح ۵ پروژه در پنجمین شنبه «امید و افتخار» خبر داد و گفت: روز شنبه در ۱۴ نقطه پایتخت، کلنگ زنی احداث میادین انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ایوب فصاحت افزود: برای سال جاری تعهد داریم تا ۱۰۰ بازار جدید را کلنگ‌زنی کنیم. مناطق شهرداری حدود ۲۲۰ زمین را به سازمان میادین معرفی کردند که آن‌ها را بررسی کردیم و ۴۰ مورد شناسایی شد.

وی درباره جزئیات کلنگ زنی احداث میادین میوه و تره بار در پنجمین شنبه «امید و افتخار» تصریح کرد: مجموعاً برای روز شنبه در ۱۴ نقطه در ۷ منطقه کلنگ زنی احداث میادین میوه و تره بار انجام می‌شود که این مناطق شامل ۱، ۲، ۴، ۷، ۱۷، ۲۰ و ۲۲ است؛ بیشترین زمینی که تحویل داده شده برای منطقه ۲۲ بوده که ۴ زمین است.

فصاحت با اشاره به متراژ زمین‌ها بیان کرد: متراژ زمین‌ها از ۳۰۰ متر تا ۴ هزار و ۷۰۰ متر است؛ بخش قابل توجهی از این ۱۴ مورد تا پایان سال افتتاح می‌شود و زمین‌های بزرگ مانند زمینی که متراژ آن ۴ هزار و ۷۰۰ متر است، سال آینده افتتاح خواهد شد.

وی درباره جزئیات افتتاح میادین میوه و تره بار جدید در پنجمین شنبه «امید و افتخار» بیان کرد: مجموعاً ۵ پروژه برای افتتاح داریم، ۳ مورد آن بازار جدید است که افتتاح می‌شود و ۲ مورد دیگر توسعه میدان و بازار است که شامل میدان میوه و تره بار دریاچه چیتگر و میدان بهمن می‌شود.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با اشاره به هزینه احداث ۱۴ میدان میوه تره‌بار گفت: مجموع هزینه‌ای که برای ساخت ۱۴ میدان میوه و تره بار که کلنگ زنی می‌شود، در نظر گرفته شده هزار میلیارد ریال است. برای ۵ مورد افتتاح جدیدی که برای روز شنبه داریم، حدود ۱۹۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی درباره تعداد میادین میوه و تره بار متناسب با سرانه جمعیتی محلات خاطرنشان کرد: ۱۲۹ محله داشتیم که فاقد بازار و بازارچه بودند که بعد از افتتاح‌ها و کلنگ‌زنی‌های صورت گرفته در روز شنبه، به ۱۲۲ مورد می‌رسند. در ۱۱ محله بر اساس شاخص‌های ما منطق ایجاد بازار وجود ندارد، اما سایر موارد در دست کار است که تا پایان ۱۴۰۲، ۲۰۰ بازار جدید را کلنگ زنی و افتتاح کنیم.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا