شهرستان ها

اغتشاشات با برنامه‌ریزی دشمنان همراه است/ باید مراقب بود

سمنان- نماینده ولی فقیه در استان سمنان با بیان اینکه فوت مهسا امینی بهانه‌ای برای دشمنان انقلاب اسلامی ایران بود، گفت: این اغتشاشات با برنامه‌ریزی دشمنان همراه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مرتضی مطیعی ظهر آدینه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان به میزبانی مصلای این شهر ضمن بیان اینکه در کشوری زندگی می‌کنیم که همگی از فوت و جان باختن فردی از جامعه اندوهگین شده و خوشحال از آن واقعه نیستیم، ابراز داشت: پرونده فوت مهسا امینی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و روند قانونی رسیدگی به آن توسط مراجع ذی‌ربط در حال انجام است.

وی با بیان اینکه طی هفته‌ای که گذشت شاهد بروز اغتشاشاتی بود که در پی فوت مهسا امینی در کشور و استان سمنان شکل گرفت، افزود: این اغتشاشات با برنامه‌ریزی قبلی صورت گرفت و باید مراقب بود که در دام آنها گرفتار نشویم چرا که تلاش دشمن همواره بر ایجاد ناآرامی در کشور است.

خطیب جمعه سمنان با بیان اینکه اقدام برخی معترضان که با حضور نیروهای اغتشاش‌گر عقب کشیدند، قابل تقدیر است، ابراز داشت: دشمن نیز همین اصل بر هم زدن نظم و سلامت جمهوری اسلامی را نشانه رفته است لذا نباید کاری کرد که دشمن از من و شما انتظار دارد.

مطیعی با بیان اینکه یکی از اهداف اغتشاشگران ایجاد پرونده حقوق بشری علیه ایران در مساله برجام بود، تصریح کرد: برخی‌ها در داخل نیز همین رویه پرونده سازی را دنبال کردند تا برتری ایران در و مذاکرات نادیده گرفته شود که خوشبختانه با حضور به موقع نیروهای انقلابی این اقدامات در نطفه خفه شد.

وی با بیان اینکه حضور نیروهای انتظامی و بسیج در کنترل ناآرامی‌ها شایان تقدیر است، افزود: شهید محمدحسین سروری راد در گرمسار نیز چهارشنبه گذشته به دنبال همین ناآرامی‌ها توسط گلوله اغتشاش گران به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

به گزارش خبرنگار مهر، موضوع دفاع مقدس، حجاب، راهپیمایی اربعین، سخنرانی رئیس‌جمهور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، بازگشایی مدارس و خسارت به اموال عمومی دیگر موضوعات مهمی بود که از تریبون نماز جمعه این هفته سمنان مطرح شد و همچنین در پایان نماز جمعه نمازگزاران در محکومیت ناآرامی‌های اخیر از مصلا تا سالن شهدای کارگر راهپیمایی کردند.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا