شهرستان ها

بی‌حجابی ابزار دشمن برای سلطه بر مردم شده است

مشهد ـ آیت‌الله علم‌الهدی گفت: بی‌حجابی، تسهیل‌کننده سلطه دشمن بر ملت ایران و ابزار آنان برای اجرای توطئه‌های آنان است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته اول مهرماه در حرم مطهر رضوی، با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: خاطره تاریخی دفاع مقدس برای ما دو خاصیت دشمن‌شناسی و مردم‌شناسی به همراه داشت.

وی ادامه داد: همه دنیا در طول هشت سال دفاع مقدس در برابر ملت ایران ایستادند و به عناوین مختلف مصمم شدند که انقلاب مردم ایران را درهم بکوبند همانطور که در طول بیش از چهار دهه عمر انقلاب اسلامی نیز دشمنان به‌دنبال تحقق همان هدف هستند.

مردم با همبستگی در مقابل دشمن ایستادند

امام جمعه مشهد مقدس با بیان این‌که دشمنان مردم به کمتر از تجزیه کشور و ساقط کردن نظام دینی راضی نمی‌شوند، خاطرنشان کرد: دفاع مقدس، نمود آشکار اراده انقلابی مردم و ایمان آنان به نمایش درآمد و همه شاهد بودند که این مردم در نقطه کمال همبستگی و انسجام فکری، در برابر اتحادی از کشورهای مستکبر ایستادند و خواسته خود را به کرسی نشاندند.

وی افزود: مردم با بدن خود در مقابل تانک‌های دشمن ایستادگی کردند و این ایثارگری، نقطه اوج فرهنگ مقاومت در میان ملت ایران است که در هر عرصه با ابتکارات و فرماندهی‌های بی‌نظیر همراه شده و ختم به پیروزی شده است.

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر این‌که نسل امروز ما نیز ادامه همان نسل ایثارگر هستند که ایثارگری‌های خود را به نمایش می‌گذارند، گفت: مردم ما هنوز همان ملت هستند، همان ایثارگری‌هایی که آن زمان جهانیان را خیره می‌کرد، تا به امروز ادامه داشته است.

وی با بیان این‌که حاکمیت دین دارای دو عرصه فکری و عملیاتی است، ابراز کرد: عرصه فکری یعنی مردم به مرحله‌ای برسند که از نظر ایدئولوژیک و فکری به مبانی دین باور پیدا کنند و در عرصه عملیاتی، دین باید به مرحله حکمرانی عملی در جامعه برسد.

حجاب نشانه حکمرانی دین بر جامعه است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، حکمرانی دینی در جامعه را اجرای عملی حلال و حرام خدا در جامعه دانست و تصریح کرد: اگر قرار باشد که حلال و حرام خدا در کشور زیر پا گذاشته شود و منکرات شرعی مباح و آزاد باشد، دیگر حاکمیت وجهه دینی نخواهد داشت.

وی، حجاب را نشانه و پرچم حکمرانی دینی برشمرد و گفت: اگر در جامعه بی‌عفتی و بی‌حجابی رواج پیدا کند، نماد بی‌دینی جامعه خواهد بود و دشمنان نیز امروز به‌دنبال براندازی حجاب در جامعه اسلامی ما هستند.

انتقاد از عملکرد دولت‌ها در موضوع حجاب

آیت‌الله علم‌الهدی با انتقاد از نوع مواجهه دولت‌ها با مسئله حجاب، اظهار کرد: مسئله حجاب از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز یک مسئله و چالش فرهنگی بوده و در این سال‌ها، دولت‌هایی بر سر کار آمده‌اند که اگر نگوییم در این حوزه مقصر بوده‌اند و جامعه را به ولنگاری وا داشتند، در این حوزه غفلت کرده‌اند.

وی به تصویب قانون حجاب در سال ۱۳۸۵ اشاره کرد و ادامه داد: ۲۰ دستگاه برای تحقق کامل این قانون در جامعه مأموریت پیدا کردند اما تاکنون بیش از ۱۷ سال از آن زمان گذشته و هیچ‌کدام از این نهادها به وظایف خود عمل نکرده و نمی‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: نیروی انتظامی که حافظ امنیت و به تعبیر مقام معظم رهبری محور اقتدار نظام است، تنها یک نهاد از این ۲۰ دستگاه است که به وظیفه سلبی خود می‌کند اما به خاطر کم‌کاری سایرین، متحمل هزینه‌های سنگین شده است.

بی‌حجابی ابزار دشمن برای سلطه بر مردم

وی، بی‌حجابی را تسهیل‌کننده سلطه دشمن بر ملت ایران و ابزار آنان برای اجرای توطئه‌های خود دانست و بیان کرد: بی‌حجابی یک ناهنجاری اجتماعی است و به خاطر بی‌حجابی زنان است که انحرافات اخلاقی در جامعه تشدید می‌شود؛ خصوصیت دوره جوانی، فوران غرایز و تمایلات جنسی است که بی‌حجابی سبب بروز انحرافات اخلاقی در جامعه می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی به موفقیت‌های نظام اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی اشاره کرد و گفت: ایران اسلامی پس از سال‌ها موفق شده تا با عضویت در سازمان همکاری‌های شانگهای، تا حد زیادی نسبت به تحریم‌های غرب مصونیت پیدا کند و در روزهایی که رئیس‌جمهور کشورمان با کمال قدرت و جرئت در برابر همه دنیا ایستاده و مؤثرترین تلاش‌ها را در جهت صدور انقلاب به مرحله اجرا رسانده است، دشمن تلاش می‌کند این واقعیت‌ها از چشم‌ها پنهان بماند و کام شیرین مردم تلخ شود.

بی‌حجابی خواست جامعه نیست

وی با بیان این‌که دشمن از مسئله بی‌حجابی بهره می‌برد تا با تهییج یک عده جوان ناپخته، نظام اسلامی و مردم را درگیر چالش و آسیب کند، تصریح کرد: عده‌ای که متأسفانه ادعای نخبگی هم دارند، نظریه می‌دهند که گشت ارشاد را جمع کنید، جمع کنند و در مقابل ان چه کار کنند؟ افسرها بیایند در خیابان جلوی زن بی حجاب را بگیرند؟ افسر وظیفه جوانی که در اوج احساسات جنسی قرار دارد، چطور می‌تواند درباره حجاب امر به معروف و نهی از منکر کند؟

امام جمعه مشهد مقدس افزود: امروز در مشهدالرضا (ع) در برخی زمینه‌های تخصصی و فوق تخصص پزشکی، نفرات اول آن بانوان فرهیخته‌ای هستند که باحجاب فعالیت می‌کنند، چه کسی می‌گوید که اکثریت جامعه بی‌حجاب است؟ چه کسی ادعا می‌کند این جامعه خواهان بی‌حجابی است؟

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا