بین الملل

توکیو: شلیک موشک توسط کره شمالی غیرقابل توجیه است


توکیو: شلیک موشک توسط کره شمالی غیرقابل توجیه است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شلیک موشک بالستیک کوتاه‌برد توسط کره شمالی در بامداد یکشنبه با واکنش تند وزارت دفاع ژاپن همراه شد.

«یاسوکازو هامادا» وزیر دفاع ژاپن طی نشست خبری که برای صحبت درباره این آزمایش موشکی پیونگ‌یانگ ترتیب داده بود، گفت توکیو از طریق کانال‌های دیپلماتیک، اعتراض رسمی خود را نسبت به این اقدام کره شمالی ابلاغ کرده است.

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، هامادا در این‌باره توضیح داد: «پرتاب موشک توسط کره شمالی در شرایط فعلی بحران اوکراین، کاملا غیرقابل توجیه است. این اقدام، نقض مفاد قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است. ما به شدت این اقدامات را محکوم می‌کنیم».

وی اظهار داشت که بر اساس برآوردهای نظامی، موشک پرتاب شده توسط کره شمالی ۴۰۰ کیلومتر مسافت را با حداکثر ارتفاع ۵۰ کیلومتر در آسمان پرواز کرده و خارج از منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن سقوط کرده است.

طبق این گزارش، وزیر دفاع ژاپن همچنین خبر داد: «نخست وزیر [فومیو کیشیدا] نیز به‌نوبه خود به ادارات مسئول دستور داد تا در سه جهت عمل کنند: تمام تلاش ممکن برای جمع آوری، تجزیه و تحلیل اطلاعات و اطلاع رسانی به‌موقع به مردم، اطمینان یافتن از ایمنی حمل و نقل هوایی و دریایی و همچنین اتخاذ تمام تدابیر لازم در صورت بروز شرایط غیرمترقبه».

در حال تکمیل…


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا